Czy kultowe modele Volkswagena przetrwają? Co z Golfem, czy Passatem?

Volkswagen E-Golf, koniec modelu Volkswagen E-Golf, produkcja Volkswagen E-Golf, E-Golf

Pewna niemiecka firma znana z Golfa… czy afery Diesel Gate, miała ostatnio wiele do zapowiedzenia, odpowiadając nawet na pytanie, czy kultowe modele Volkswagena przetrwają.

Kultowe modele Volkswagena w dobie zmian

Volkswagen ogłosił plan przekształcenia się w “dostawcę mobilności opartego na oprogramowaniu”, co oznacza głęboką zmianę dla firmy w obliczu zelektryfikowanej i zdigitalizowanej motoryzacji w przyszłości. Jednak ta transformacja zajmie trochę czasu, a to oznacza, że ​​VW będzie nadal polegać na silnikach spalinowych w dającej się przewidzieć przyszłości.

elektryczny kabriolet ID.3

Chociaż w przyszłości główny trzon oferty VW będzie opierał się na rodzinie ID i pochodnych od tajemniczego Project Trinity, to w ciągu następnej dekady nie zabraknie na rynku Golfa, Passata, T-Roc, czy Tiguana.

Te kultowe modele Volkswagena będą nadal produkowane i nawet doczekają się następnej generacji, zgarniając najnowsze technologie hybrydowe typu plug-in. Jeśli brakuje Wam obecności modelu Arteon na tej liście, to nic dziwnego – plotki o tym, że nie doczeka się drugiej generacji, docierają do nas już od wielu miesięcy.