WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kurier miejski – nowoczesne rozwiązania dla dużych miast

Kurier miejski – nowoczesne rozwiązania dla dużych miast
Lokowanie produktu

[Artykuł sponsorowany]

Kurier miejski dla miejskiego biznesu

Jedną z cech wyróżniających pracę czy prowadzenie interesów w dużym mieście jest bliskość partnerów biznesowych. Operując z mniejszej miejscowości często musisz liczyć się z tym, że większość twoich partnerów jest gdzieś w innej części kraju. Oznacza to konieczność przygotowania się na potrzebę przesyłania materiałów, dokumentów itp. na duże odległości. Bardzo pomaga w tym szybki kurier. Z kolei w wielkim mieście nawet jeśli prowadzisz bardzo szeroko zakrojone działania, większość partnerów będziesz mieć na miejscu. Ale na miejscu w wielkim mieście to też nie taka prosta sprawa.

W dużych metropoliach samo przedostanie się na drugi koniec miasta bywa bardzo czasochłonne i kłopotliwe. Szczególnie jeżeli biuro mamy w jakimś parku technologicznym na przedmieściach. Jednocześnie jednak skoro jesteśmy wszyscy w jednym mieście pojawia się oczekiwanie, że potrzebne dokumenty czy inne przedmioty można będzie dostarczyć szybko. Jeżeli zajmują się tym pracownicy przedsiębiorstwa, to mimo pozornej bliskości partnerów biznesowych dostarczanie im przesyłek może pochłaniać sporo zasobów, osobogodzin i energii firmy. Z kolei wykorzystywanie do ich przekazywania normalnych usług logistycznych takich jak poczta, kurier, czy paczkomat oznacza terminy dostawy absurdalne w obrębie jednego miasta. Tu z pomocą przybywa kurierzy miejscy.

Kurier lokalny dla lokalnego biznesu

Kurier lokalny to usługa dostarczania przesyłek w obrębie jednego miasta w dniu nadania. Taki np. InPost oferuje doręczenie w ciągu 5 lub 2 godzin, zależnie od wybranej opcji, pod warunkiem, że nadasz przesyłkę przed południem. Ale jest też opcja super express, w ramach której kurier prosto od ciebie pojedzie do odbiorcy. Z tym że ta opcja dostępna jest tylko w granicach administracyjnych miasta (co w przypadku takiej na przykład Warszawy albo Szczecina, wcale nie jest blisko). A bo zapomniałem dodać, że kurier miejski jeździ nie tylko w mieście, ale i w okolicach. W przypadku usługi kurier lokalny InPost w promieniu 30 km od tej Warszawy, czy Szczecina (a także Łodzi, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Gdańska, i Rzeszowa). Kurier miejski to zwykle domena lokalnych firm, które dobrze znają lokalną specyfikę i mogą zaoferować usługi dostosowane do miejscowych warunków. Zwykle mają większy wybór opcji niż ogólnopolska firma. Z drugiej strony, decydując się na korzystanie z usług dużej firmy o ustalonej reputacji możesz liczyć na pewien przewidywalny standard. To tak jak z jedzeniem w podróży. W lokalnym barze przydrożnym może być świetna regionalna kuchnia, ale może też być pizza z mikrofali i brudne toalety. A jedząc w Maku albo na stacji benzynowej jakiegoś koncernu z góry wiesz na co się nastawiać. Co ważniejsze, jeżeli potrzebujesz też innych usług logistycznych w odpowiednio dużej skali, to możesz korzystać

[Artykuł sponsorowany]