Reklama

Kurtki pikowane damskie – 5 wskazówek doboru optymalnego modelu!

kurtki zimowe damskie

Aby wybrać kurtkę pikowaną damską, należy przede wszystkim określić rodzaj tej odzieży wierzchniej, która będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia w danej sytuacji. To jednak nie wszystko. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać pięć wskazówek, które znacząco ułatwią dobranie właściwego modelu. Sprawdź!

1. Kurtki pikowane damskie dostosowane do pogody!

Aby kurtka pikowana spełniała swoje podstawowe zadanie, musi zostać przez ciebie dobrana do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Dobre kurtki pikowane damskie są więc dostosowane do pory roku, a także pogody, którą spotykasz, wychodząc z domu czy mieszkania.

Współczesny klimat Kraju nad Wisłą bywa nierzadko trudny do przewidzenia. Wiesz jednak na pewno, że zarówno jesienią, jak i zimą temperatura nie będzie rozpieszczać, a ilość słonecznych dni bardzo się skurczy. Wybierz więc model kurtki, która zapewni ci optymalny komfort cieplny, a w razie deszczu lub opadów śniegu zapewni ochronę twarzy i głowy przed zmoknięciem!

2. Model dopasowany do typu twojej sylwetki

Aby kurtka pikowana wzbogacała wszystkiego twoje stylizacje, dodając im uroku, musi być dopasowana do twojego wzrostu i typu budowy ciała. Zbyt długa kurtka przestaje być kurtką, a staje się płaszczem! Podobnie wygląda z kurtkami zbyt krótkimi, które przypominają bomberki i nie spełniają już swojej funkcji – nie chronią przed wychłodzeniem podczas chłodniejszych dni.

Powinnaś dobierać optymalne rozmiary kurtek pikowanych bez względu na typ sylwetki. Dopiero wtedy akcentują twoją figurę, a ty czujesz się w nich komfortowo i wygodnie. Nadmiar materiału nie przeszkadza, niedomiar nie powoduje irytacji, a ty wyglądasz przepięknie!

3. Funkcjonalność!

Zwróć uwagę na obecność kaptura w danym modelu kurtki pikowanej, jeśli chcesz, by chroniła cię przed deszczem. Wiele modeli jest także wyposażonych w sztuczne futro lub puszek okalający kaptur. Ma przede wszystkim funkcję estetyczną, ale podczas silniejszych wiatrów skutecznie chroni twarz i głowę przed wychłodzeniem, deszczem i śniegiem, zatrzymując drobinki, zanim dostaną się pod kaptur.

Funkcjonalność to także kieszenie w odpowiednich miejscach. Łatwe do rozpięcia, podwójne (z wewnętrznym zamkiem), a także wewnętrzne, w których schowasz smartfona lub portmonetkę czy inne istotne przedmioty.

pol_pl_Kurtka-damska-pikowana-CAMY-czarna-Dstreet-TY2321z-47773_1.jpg

4. Krój dopasowany do okazji

Rozglądasz się za uniwersalną kurtką pikowaną, która posłuży ci zarówno do wyjścia na spacer, zrobienia zakupów, jak i spotkania ze znajomymi? A może potrzebny ci model o nieco bardziej formalnym charakterze? Pamiętaj, aby dostosować krój swojej kurtki do okazji, na którą ją założysz.

Chodzi o to, by dostosować swój strój do poziomu formalności danej okazji czy spotkania. Zbyt elegancka kurtka pikowana na spotkanie ze znajomymi, którzy noszą bardziej casualowe rodzaje odzieży wierzchniej, nie jest wielką pomyłką. Inaczej sprawa wygląda wtedy, gdy okazja jest poważna, a ty założysz zbyt nieformalną kurtkę. Warto o tym pamiętać.

5. Estetyka!

Najważniejszą kwestią jest funkcjonalność kurtki, jej krój i dopasowanie do twojego ciała, ale nie bez estetyki, która przecież właśnie tobie ma się podobać. Dobrej jakości pikowana kurtka damska nie tylko jest funkcjonalna i przystosowana do zmieniających się warunków atmosferycznych. Dobra kurtka to kurtka odpowiadająca twoim preferencjom estetycznym, przyzwyczajeniom i gustowi.

Oto garść przydatnych wskazówek, które z pewnością ułatwią wybór właściwego modelu pikowanej kurtki. Z pewnością kupisz przepiękny i wytrzymały model!

Artykuł gościnny.