WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Kuźnie pomysłów koncernu Volkswagen

Przyszłość motoryzacji powstaje w pobliżu Golden Gate Bridge, Bramy Brandenburskiej i w sąsiedztwie Zakazanego Miasta: San Francisco, Berlin i Pekin to metropolie, w których eksperci koncernu Volkswagen pracują nad wyzwaniami jakie niesie cyfrowy świat. Już w 37 centrach kompetencji i laboratoriach IT na całym globie konstruują oni samodzielnie poruszające się samochody, opracowują nowe usługi transportowe i oprogramowanie ściśle dopasowane do potrzeb użytkowników.

Matthias Müller, Prezes Zarządu koncernu Volkswagen, stwierdził: „Nasza branża podlega procesowi głębokich przemian. Koncern Volkswagen przeistacza się właśnie z producenta samochodów w wiodące na świecie przedsiębiorstwo zajmujące się mobilnością. W naszych laboratoriach zajmujących się technologiami IT oraz w centrach kompetencji opracowujemy rozwiązania, które będą kształtować motoryzację przyszłości. W ten sposób wykorzystujemy szanse jakie niesie cyfryzacja konsekwentnie stawiając w centrum tych badań potrzeby naszych klientów”.

Centra kompetencji i laboratoria IT są prowadzone przez koncern Volkswagen lub przez należące do niego marki i zajmują się zagadnieniami, które będą zyskiwać na znaczeniu w przyszłości, jak sztuczna inteligencja, współpraca urządzeń w sieci, wirtualna rzeczywistość czy usługi przewozowe na zamówienie. Nad rozwojem nowych technologii specjaliści Volkswagena współpracują także z partnerami zewnętrznymi z innych przedsiębiorstw, rekrutującymi się ze świata start-up’ów, uniwersytetów i z placówek badawczych. Dzisiaj w laboratoriach IT i centrach kompetencji w Europie, Ameryce Północnej i w Azji pracuje ponad dwa tysiące specjalistów.

Jednym z najmłodszych ośrodków wśród tych kuźni nowych pomysłów jest Metropolis:Lab Barcelona. W grudniu podczas uroczystej ceremonii należąca do koncernu marka SEAT zawarła umowę o współpracy z katalońską metropolią. Jako pierwszą rzeczą w tym roku specjaliści z Metropolis: Lab Barcelona zajmą się rozwiązaniami z dziedziny inteligentnej komunikacji oraz komunikacji miejskiej i opracują aplikacje dotyczące tych dziedzin.

Przegląd centrów kompetencji i laboratoriów IT z całego świata prowadzonych przez koncern Volkswagen można znaleźć na nowej stronie internetowej koncernu pod adresem volkswagenag.com

 Źródło: informacje prasowe.