WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ładowarka do iPhone. Ile kosztuje zasilacz, którego brakuje w zestawie?

Apple rozpoczęło sprzedaż iPhone 12. A za ile złotych kupimy zasilacz do ładowania telefonu?

Nowa polityka Apple nie spodobała się wielu osobom. Jak to jednak często bywało w przypadku urządzeń tej firmy – po latach okazywało się, że inni producenci zaczynali robić to samo. Raz oznaczało to zmiany na lepsze, raz na gorsze.

Czytaj też: OK Google! Zaśpiewam Ci piosenkę
Czytaj też: Redmi K30S to Xiaomi Mi 10T
Czytaj też: Motorola Moto E7 gotowa do sprzedaży

Brak zasilaczy w zestawie iPhone

Warto zwrócić uwagę na to, że już nie tylko iPhone 12 sprzedawane przez Apple nie mają zasilacza w zestawie. Dotyczy to również innych urządzeń i tak np. kupując teraz iPhone XR – również nie otrzymamy tego co jeszcze niedawno było podstawą zestawu. Oczywiście, zawsze można korzystać z zasilaczy, których niektórzy mają całe szafki, ale co jeśli ktoś ich rzeczywiście nie ma lub dość szybko je zużywa? Co jeśli to nasz pierwszy iPhone?

Czytaj też: Do Polski trafiają tanie i flagowe Xiaomi Mi 10T oraz jeszcze tańszy Mi 10T Lite 5G
Czytaj też: Wyciekły zdjęcia nadchodzących smartfonów Honor X
Czytaj też: Coolpad ujawnił swój najnowszy model Cool 6

Cena postępu?

Ile zatem zapłacimy kupując iPhone w oficjalnym sklepie Apple? Jeśli nie chcemy się rozdrabniać na kilka zamówień, a do tego zależy nam na oryginalnych akcesoriach a nie tańszych zamiennikach to w tej chwili mamy trzy opcje zakupu:

  • Zasilacz USB-C o mocy 20 W – 99 złotych
  • Zasilacz USB-C o mocy 30 W – 229 złotych
  • Ładowarka MagSafe – 199 złotych

Pamiętajcie, że MagSafe zadziała tylko z iPhone 12. Ciekawe jest również to, czy ten model telefonu poradzi sobie z ładowarką o mocy 30 W. Oficjalne informacje Apple mówią o „możliwości szybkiego ładowania zasilaczem o mocy 20 W lub wyższej. Jakiej „wyższej” – nie dowiadujemy się.