Reklama
aplikuj.pl

Lamborghini ujawniło wyjątkowego Aventadora z myślą o pandemii

Aventador SVJ Xago Edition to najnowszy nabytek w ofercie włoskiego producenta jednych z najbardziej znanych marek luksusowych. Wyjątkowy, bo reagujący na obecną sytuację na świecie.

Premierze nowego Lamborghini i tym samym wyjątkowego Aventadora towarzyszyło ujawnienie nowego programu dostosowywania samochodów online. To Ad Personam studio, w którym stworzenie i zamówienie „swojego roadstera Aventadora SVJ Xago Edition” zagwarantuje Wam jeden z 10 planowanych egzemplarzy.

Jak możecie zauważyć na zdjęciach, ten Aventador pozbawiony dachu wyróżnia się przede wszystkim heksagonalnymi ozdóbkami na głównych panelach nadwozia, które „zanikają” poza swoim centrum. Trudno też nie dostrzec niebieskich akcentów. To jednak ciągle ten sam roadster SVJ, więc liczcie na silnik V12 o mocy 770 koni i momencie obrotowym na poziomie 720 Nm.

To najpotężniejszy silnik V12 włoskiego producenta, jaki kiedykolwiek powstał w jego firmie, który umożliwia temu roadsterowi sprint do setki w 2,8 sekundy i rozpędzanie się nawet do 350 km/h (via Motor1).

Czytaj też: Czy Tesla Model 3 wygra z podrasowanym 1100-konnym Jeepem?

Jak wspominałem w tytule, ten wyjątkowy Aventador jest reakcją Lamborghini na pandemiczną sytuację z koronawirusem w roli głównej na świecie. Firma zwyczajnie chce zaznaczyć tym modelem premierę swojego kreatora, w którym ponad 150 konsultantów będzie pomagało klientom, a ci nie będą musieli konsultować się z lokalnymi dealerami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News