WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Posłuchajcie i obejrzyjcie Lamborghini Huracan Performante

Lamborghini Huracan Performante ma już na karku całe sześć lat, ale co tu dużo mówić, jego nadwozie i napęd sprawiają, że nie jest to samochód, o którym się zapomina.

My więc o Huracan Performante przypominamy, jako że to idealna okazja na sprawdzenie tego, jak ryczy i przyspiesza na drodze publicznej. To, co zapewnia tę symfonię, sprowadza się do 5,2-litrowego silnika V10, którego zaprzęgnięto do dwóch identycznych rur wydechowych. To wolnossąca jednostka o mocy całych 630 koni mechanicznych.

Wspomniany układ napędowy wystarcza, aby wysłać ten supersamochód w trwający zaledwie 2,9 sekundy sprint do 100 km/h i 200 km/h w 8,9 sekundy na drodze ku maksymalnej prędkości rzędu 325 km/h. Tak przynajmniej twierdzi Lambroghini, a co wykaże test?

Czytaj też: BMW 4 coupe 2021 wyciekło przed premierą

Nic dziwnego – pomiary są podobne, ale nieco gorsze. Do setki Lamborghini Huracan Performante w tym wydaniu rozpędziło się w 3,02 sekundy, a z tego poziomu do 200 km/h w 5,94 sekundy. Ostatnia próba na powyższym filmie kończy się z kolei rozpędzeniem do całych 315 km/h, kiedy to do 200 km/h Lamborghini przyspieszyło w 9,2 sekundy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News