Reklama

Lamborghini Huracan Super Trofeo pokazało swój nagi węgiel

Super Trofeo Omologato, Huracan STO, testy Huracan STO, prototyp drogowego Huracana

To nie koniec planów Lamborghini z nowymi wersjami Huracan, jako że powoli, ale skutecznie zmierza w naszą stronę wydanie Super Trofeo Omologato.

Plotki o tym modelu Huracan – zwanym w skrócie STO – pojawiły się po raz pierwszy w zeszłym roku. Ma to być nic innego, jak drogowa wersja samochodu wyścigowego Huracan Super Trofeo, a widzieliśmy ją już w marcu, kiedy to wystąpiła na Instagramie.

https://www.instagram.com/p/B9VN8vvpbGi/?utm_source=ig_embed

Ten sam samochód wystąpił na nagraniu poniżej na torze wyścigowym Nürburgring, ale w ciekawym wydaniu, bo z odsłoniętymi panelami z włókna węglowego. Różnica między Huracan STO, a jego stricte wyścigowym bratem jest znamienita, bo ten, na którego ujawnienie czekamy ma zupełnie inną konstrukcję tylnej konsoli z dużymi wylotami wydechowymi rozmieszczonymi daleko od siebie w zderzaku.

Czytaj też: Szalejący pickup BMW nagrany na Nurburgring

Tuż pod tylnymi światłami znajdują się z kolei nowe otwory, a cała dolna konsola ma nowy wygląd, choć zachowuje agresywny styl wersji wyścigowej. STO ma także inne, bardziej dzikie skrzydło, podczas gdy pokrywa silnika ma nową konstrukcję ze znacznie większym wlotem powietrza. Oficjalna premiera ciągle pozostaje tajemnicą.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News