WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Lamborghini Miura P400 to klejnot na aukcji 81 zdezelowanych samochodów

Możemy sobie tylko wyobrażać, jaką radość czerpią łowcy motoryzacyjnych okazji na aukcjach pokroju nadchodzącej Intrencheres. Na niej znajdzie się aż 81 samochodów, które odnaleziono w ogromnej stodole w wiejskim odcinku Francji. A wśród nich cudo – Lamborghini Miura P400 .

Oczywiście historia takiej liczby porzuconych samochodów z lat 60. i 70. ubiegłego wieku jest nieznana. Niestety ich domniemany właściciel nie zadbał o należyte warunki w pomieszczeniu, dlatego też wszystkie egzemplarze nie są w najlepszym stanie – sparciałe opony, czy liczne rdzawe wżery są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, jaki może skrywać wnętrze każdego sprzedawanego okazu.

Wśród wszystkich klasyków zdecydowanie wyróżnia się Lamborghini Miura P400 z oryginalną V12 i 77886 nabitymi kilometrami na liczniku, która ma sprzedać się za największą kwotę. Oprócz niej wielu kolekcjonerów patrzy z podziwem na m.in. Jaguara E-Type 1964 w coupe, Pre-A Porsche 356 coupe, Corvette C3 z 1981. Resztę oferty uzupełnia kilka Lincoln Continentals, Lancia Flaminias i pojedynczy Citroen Van z 1930. Nie zabrakło nadal interesujących dzieł spod marki Audi, Volkswagen, Peugeot, Oldsmobile, Alfa Romeo, Renault, Chryslerów i Cadillaców, które nie są jednak aż tak interesujące.

Klejnotem całej licytacji, która odbędzie się 20 stycznia ma być wspomniany egzemplarz Lamborghini Miura P400. Szacuje się, że sprzeda się za minimum 456000$, będąc dziesięciokrotnie droższą od jakiegokolwiek innego samochodu na tej aukcji.

Czytaj też: Odnaleziono 11 fabrycznie nowych egzemplarzy BMW 5 E34