Możemy sobie tylko wyobrażać, jaką radość czerpią łowcy motoryzacyjnych okazji na aukcjach pokroju nadchodzącej Intrencheres. Na niej znajdzie się aż 81 samochodów, które odnaleziono w ogromnej stodole w wiejskim odcinku Francji. A wśród nich cudo – Lamborghini Miura P400 .

Oczywiście historia takiej liczby porzuconych samochodów z lat 60. i 70. ubiegłego wieku jest nieznana. Niestety ich domniemany właściciel nie zadbał o należyte warunki w pomieszczeniu, dlatego też wszystkie egzemplarze nie są w najlepszym stanie – sparciałe opony, czy liczne rdzawe wżery są jedynie wierzchołkiem góry lodowej, jaki może skrywać wnętrze każdego sprzedawanego okazu.

Wśród wszystkich klasyków zdecydowanie wyróżnia się Lamborghini Miura P400 z oryginalną V12 i 77886 nabitymi kilometrami na liczniku, która ma sprzedać się za największą kwotę. Oprócz niej wielu kolekcjonerów patrzy z podziwem na m.in. Jaguara E-Type 1964 w coupe, Pre-A Porsche 356 coupe, Corvette C3 z 1981. Resztę oferty uzupełnia kilka Lincoln Continentals, Lancia Flaminias i pojedynczy Citroen Van z 1930. Nie zabrakło nadal interesujących dzieł spod marki Audi, Volkswagen, Peugeot, Oldsmobile, Alfa Romeo, Renault, Chryslerów i Cadillaców, które nie są jednak aż tak interesujące.

Klejnotem całej licytacji, która odbędzie się 20 stycznia ma być wspomniany egzemplarz Lamborghini Miura P400. Szacuje się, że sprzeda się za minimum 456000$, będąc dziesięciokrotnie droższą od jakiegokolwiek innego samochodu na tej aukcji.

Czytaj też: Odnaleziono 11 fabrycznie nowych egzemplarzy BMW 5 E34

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej