Reklama

Lamborghini Sian w nowej odsłonie! Równie rzadki, co drogi i wydajny

Sian, to najpotężniejszy samochód marki Lamborghini, który powstał w nakładzie jedynych 63 egzemplarzy. Jego wydanie Roadster idzie jednak o krok dalej.

Lamborghini Sian Roadster, to nic innego, jak oryginalny Sian czerpiący inspirację z samochodu koncepcyjnego Terzo Millenio i korzystający z najnowszego języka projektowania firmy. To ciągle Sian, a więc coupe, ale bez dachu, co zapewniło mu miano roadstera.

Po stronie wizualnej rzucają się nam w oczy nie tyle intensywne, co unikalne wręcz detale, a mowa tutaj zwłaszcza o potrójnych światłach na przodzie i również potrójnych, ale w innym stylu na tyle. To jednak tylko najważniejsze wyróżniki, które stanowią wierzchołek góry lodowej mniejszych akcentów, nadających modelowi Sian prawdziwego charakteru. Są więc boczne wloty powietrza i hydrauliczne tylne skrzydło, które czynią wszystko nieco bardziej wyjątkowym.

Oczywiście tego typu cacko nie jest napędzane jakimś tam turbodieslem, czy 2-litrowym silnikiem benzynowym. Lamborghini Sian Roadster napędza ta sama jednostka, co Aventadora SVJ, czyli 6,5-litrowy silnik V12, który z dodatkiem łagodnej hybrydy zapewnia łącznie 819 koni mechanicznych.

Czytaj też: Dwa Audi na prostej, czyli RS4 Avant kontra RS7 Sportback

To sprawia, że Sian Roadster przyspiesza do 96,5 km/h w mniej niż 2,9 sekundy, a następnie osiąga maksymalną prędkość 350 km/h. Takie osiągi dostanie w swoje łapki niestety niewielu. Lamborghini ma bowiem w planach stworzenie jedynie 19 egzemplarzy. Cena? Oficjalna ciągle nieznana, ale spekulacje wspominają o kwotach rzędu 15 milionów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News