Reklama
aplikuj.pl

Lamborghini ogłosiło coś ważnego w myśl walki z koronawirusem

Lamborghini koronawirus, walka z koronawirusem, zaopatrzenie szpitali, pandemia we Włoszech

Zmiany mogą nastąpić szybko, jak to właśnie ma miejsce z firmą Lamborghini, która przekształciła zakład produkcyjny kabin samochodów z myślą o pomocy w walce z pandemią.

Włochy są drugim z kolei krajem na świecie, który dostał najbardziej w kość przez obecnie pałętającego się koronawirusa. Na szczęście tamtejsze prywatne firmy nie są na to obojętne i pomagają rządowi w czasach kryzysu. Jedną z nich jest Lamborghini, które ogłosiło rozpoczęcie produkcji masek i osłon na twarz dla pracowników tamtejszej służby zdrowia.

Produkcja ruszyła w zakładzie produkcyjnym Lamborghini w Sant’Agata Bolognese we Włoszech, w których to pracują specjaliści co do kabin w modelach Huracan oraz Aventador. Docelowy poziom produkcji to 1000 masek dziennie i 200 osłon z pleksiglasu, które są produkowane przy użyciu drukarek 3D.

Czytaj też: Seat również pomaga w walce z pandemią koronawirusa

Zarówno tarcze, jak i maski zostaną przekazane szpitalowi Sant’Orsola-Malpighi w Bolonii. Jak powiedział Stefano Domenicali, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Podczas tej sytuacji czujemy potrzebę wniesienia konkretnego wkładu. Szpital S. Orsola-Malpighi to instytucja, z którą współpracujemy od lat, zarówno poprzez profesjonalne doradztwo w zakresie promowania programów ochrony zdrowia naszych pracowników, jak i w projektach badawczych. Wygrywamy tę bitwę razem, wspierając tych, którzy codziennie walczą z tą pandemią.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News