Reklama
aplikuj.pl

Laptopy niczym stacjonarki? Ta potężna ładowarka zdaje się to zwiastować

Laptopy niczym stacjonarki, potężna ładowarka zdaje się to zwiastować

Wygląda na to, że nie tylko komputery stacjonarne będą pożerać coraz więcej i więcej energii. Na targach Computex 2022 pojawiła się wyjątkowo potężna ładowarka GaN do laptopów, która swoją mocą sugeruje, że już wkrótce laptopy HEDT będą dorównywać TDP stacjonarkom ze średniej półki.

340-watowe ładowarki dla laptopów? Na Computex 2022 firma Wii Power pozwala nam spojrzeć w przyszłość

Poziom 250-350 watów zdecydowanie możemy określić poziomem poboru mocy, którym zwykle cechują się średniobudżetowe PCty. Jednak na Computex 2022 firma Wii Power pokazywała na swoim stoisku aż 340-watową ładowarkę na bazie azotku galu (GaN) z myślą o gamingowych laptopach.

Czytaj też: Szukasz małego smartfona? Sprawdź 4-calowy Cubot Pocket

Jak podaje serwis TechPowerUp, któremu zawdzięczamy to znalezisko na targach i dokładne informacje, ta ładowarka mierzy 150 x 86 x 34 mm i może dostarczać prąd o napięciu 20 V i natężeniu do 17 A za pośrednictwem stałego kabla zasilającego. Oprócz tego wyposażono ją w port USB-C z obsługą m.in. USB Power Delivery, który może dostarczyć kolejne 45 W watów mocy.

Obecnie ta ładowarka jest dopiero przykładem wczesnej wersji produktu, ale i tak najpewniej dobrze oddaje formę i wielkość ładowarek nowej generacji.