Reklama
aplikuj.pl

Kiedy laptopy z kartami graficznymi Intela trafią na rynek? Firma odpowiada

Kiedy laptopy z kartami graficznymi Intela,

Intel po ogłoszeniu w marcu swoich pierwszych kart graficznych od wielu lat stwierdził, że na samym początku możemy liczyć na natychmiastową premierę laptopów wyposażonych w modele Arc A350M i Arc 370M, czyli dwa najsłabsze GPU. Jak jednak widać, mamy już drugi tydzień kwietnia, a laptopów jak nie było, tak nadal nie ma, co wymusiło na Intelu odpowiedź.

Laptopy z kartami graficznymi Intela

Po wspomnianym ogłoszeniu ludzie na mediach społecznościowych zaczęli wywoływać Intela do tablicy i po tych dobrych 2 tygodniach od zapowiedzi domniemanej „natychmiastowej dostępności” wreszcie doczekaliśmy się odpowiedzi. Wygląda na to, że Intel rozminął się z prawdą, bo odpowiedź działu pomocy technicznej firmy stwierdził, że laptopy z kartami graficznymi Arc będą dostępne „do końca drugiego kwartału 2022 roku”.

Czytaj też: Poznaliśmy globalną datę premiery Red Magic 7 Pro

To oznacza ich teoretycznie powszechną dostępność w czerwcu 2022 roku, czyli za dwa miesiące. Rzeczywiście pokrywa się to z ogłoszeniami producentów laptopów, którzy zbierają już zamówienia przedpremierowe z zamiarem zrealizowania ich już nie pod koniec maja, a na połowę czerwca.