Reklama
aplikuj.pl

Laserowy projektor HP BP5 sięgnął po chłodzenie wodne, aby zachować ciszę

Laserowy projektor,HP BP5, Laserowy projektor HP BP5

Na Indiegogo ciągle jest dostępny owoc współpracy HP oraz Gac Technology Group, czyli laserowy projektor HP BP5, zapewniający TV w 4K. Jeszcze przez 18 dni można kupić go o 30% taniej, bo za 2799 dolarów.

Laserowe telewizory nie są niczym nowym na rynku. Do wyświetlania obrazu wykorzystują „ekran” w formie czarnej powierzchni, na którą pada wiązka z projektora o zazwyczaj bardzo krótkim rzucie. Dlatego też laserowy projektor HP BP5 określa się też mianem projektora Laser TV 4K i jak możecie się domyślać, wspominamy o nim nie bez przyczyny.

Czytaj też: Optoma szaleje z projektorem ZU720TST za 22500 zł

Laserowy projektor HP BP5 kosztuje w przeliczeniu prawie 11000 zł. Co więc za tyle oferuje?

HP BP5 do działania wykorzystuje fluorescencyjne laserowe źródło światła ALPD 3.0, zapewniające ponad 25000 godzin pracy (ponad 1040 dni) i do chłodzenia swojej aparatury wykorzystuje system cieczy, a nie wyłącznie wentylatorów w ramach chłodzenia powietrznego, które są zwykle głośniejsze. Oczywiście na pokładzie wentylator z pewnością jakiś się znalazł, ale nie musi rozkręcać się aż tak bardzo, aby schłodzić krążącą w układzie ciecz.

Czytaj też: Te gamingowe projektory Optoma mają wyższe odświeżenie od Waszych monitorów

Laserowy projektor HP BP5 generuje 120-calowy obraz w 4K UHD z odległości 33 cm od miejsca docelowego o jasności 2000 lumenów, obsługuje HDR10, generowany przez niego obraz pokrywa 90 procent gamy kolorów DCI-P3, a wszystko dopełnia autofokus i automatyczna korekcja trapezu.

Czytaj też: Projektory O1 JMGO ufundowane. Technologia od Leica i Dynaudio na pokładzie

Na jego pokładzie znalazły się dwa głośniki pełnozakresowe o mocy 15 W, złącza audio typu S/PDIF i jack 3,5 mm, dwa porty HDMI, jeden Ethernet i jeden USB 2.0. Projektor działa pod kontrolą systemu Android 8.0 i jest wyposażony w czterordzeniowy procesor MS6A848 z procesorem graficznym Mali, 3 GB pamięci Ram, 32 GB pamięci masowej i dedykowanym układem przetwarzania kolorów 4K. Dodatkowo posiada moduł Bluetooth 4.0, integracje z asystentami, dwupasmowe Wi-Fi 802.11n, a nawet Roku Express 4K.