Reklama
aplikuj.pl

Latający motocykl teTra 3 w konkursie GoFly Boeinga

Latający motocykl teTra 3, Latający motocykl, teTra 3, GoFLy teTra 3

Mający ostatnio miejsce konkurs GoFly Boeinga nie odbył się w pełni przez warunki pogodowe, ale to i tak nie przeszkodziło jednemu z uczestników w zgarnięciu nagrody… innej firmy.

Chociaż GoFly z pulą nagród w wysokości 2 milionów dolarów odbędzie się w przyszłości, to japońska firma teTra Aviation i tak zgarnęła solidne 100000$ na dalszy rozwój swojego teTra3 z nagrody Pratt & Whitney Disruptor.

Latający motocykl teTra 3, Latający motocykl, teTra 3, GoFLy teTra 3

Nic dziwnego, bo ich latający motocykl jest zdecydowanie ciekawy, co potwierdza pokonanie 854 zgłoszeń na pierwszym etapie i pozostanie jednym z 24 zespołów.

TeTra 3 zespołu jest zdecydowanie dziwnie wyglądającym… czymś, co przypomina połączenie drona i motocyklu. Jego dwa przednie wirniki są skierowane w dół, podczas gdy dwa tylne są ustawione pod dużym kątem, tak że około 70-80 procent ich ciągu pcha maszynę do przodu.

Latający motocykl teTra 3, Latający motocykl, teTra 3, GoFLy teTra 3

Jak czytamy w ogłoszeniu nagrody:

Innowacja zawsze była rdzeniem naszego DNA w Pratt & Whitney i pochwalamy starania GoFly o przekształcenie branży. Z dumą sponsorujemy tak wyjątkowe zawody i stąd nagroda Disruptor Award, która wyróżniła zespół kwestionujący status quo i który dostarczył unikalne myślenie w złożonym problemie i uwzględnił bezpieczeństwo, niezawodność, trwałość i integrację systemu.

Nie wiemy, kiedy dokładnie odbędzie się konkurs GoFly, ale wiemy, że ciągle jest do zgarnięcia 1,5 milionów. Zwycięzcy dostaną okrągłą bańkę, a twórcy najmniejszego i najcichszego modelu otrzymają po 250 tysięcy dolców.