WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Latający Potwór Spaghetti odkryty w czeluściach oceanu

Swego czasu sporo hałasu narobił kościół Latającego Potwora Spaghetti, będący sposobem na wyznawanie religii „z przymrużeniem oka” i dzięki temu zdolny do przekonania do siebie całkiem sporą ilość ludzi. W ostatnich latach słyszy się o nim jakby mniej, ale może wraz z najnowszym odkryciem stan ten się zmieni.

Wszystko to dzięki znalezisku Daniela Jonesa z Narodowego Centrum Oceanograficznego, który to przy pomocy aparatu uchwycił na głębokości 1325 metrów poniżej powierzchni oceanu niedaleko Angoli coś, co niewątpliwie przynosi na myśl Latającego Potwora Spaghetti. O ile ciężko potraktować do końca poważnie takie skojarzenie, o tyle podobieństwo jest niewątpliwie widoczne.

Stworzenie to jest najwyraźniej znane biologom, bo nawet przyporządkowano mu nazwę – Bathyphysa conifera, co raczej nie znaczy po łacinie „Jego Makaronowość”. Cudaczne żyjątko należy do gromady, skupiającej kilku innych podwodnych mieszkańców: koralowce, ukwiały czy meduzy. Czy jego widok przybliżył Was do wiary w kościół pastafariański?

[źródło: newscientist.com, grafika: Wikipedia]