Reklama
aplikuj.pl

Łatka GTA 5 miała naprawić czasy wczytywania a popsuła grę

łatka gta 5

Nowa łatka GTA 5 miała znacząco usprawnić produkcję. Tymczasem gracze mają ogromne problemy z działaniem gry.

Jakiś czas temu jeden z graczy GTA 5 usprawnił kod produkcji. Efekt? GTA Online zaczęło ładować się o kilku minut szybciej! Rockstar potwierdziło, że rozwiązanie znalezione przez gracza rzeczywiście się sprawdza i w najnowszej aktualizacji jego patent zostanie wykorzystany.

Czytaj też: Uzbrojenie w Deathloop potwierdza, że to nie będzie skradanka

Łatka GTA 5 to same problemy

Jaki jest efekt nowej aktualizacji? Gra rzeczywiście ładuje się błyskawicznie na komputerach. Zamiast 10 minut czekamy 2 minuty, a niektórzy piszą nawet o ładowaniu trwającym 25 sekund! Tylko że z łatki niezadowoleni są konsolowcy.

Czytaj też: FPS Boost w Fallout z fatalnym efektem

Okazje się bowiem, że ta sama aktualizacja w przypadku konsol – popsuła grę! Jeśli chodzi o PS5, problemy zaczynają się już na etapie instalacji – nowego patcha nie można nawet zainstalować, a przez to grać online.

Pozostałe konsole, zdolne uruchomić grę, mają inny problem. GTA 5 na PlayStation 4, Xbox One oraz Xbox Series S i X zacina się po kilku minutach rozgrywki zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i w trybie sieciowym. Aktualnie nie ma żadnego rozwiązania na te problemy i jedyne co pozostaje graczom do zrobienia to… czekać na poprawkę.