Reklama
aplikuj.pl

Lego Star Wars The Skywalker Saga porównane z dawnymi grami

lego star wars

Czy nowe Lego Star Wars The Skywalker Saga znacząco różni się od dawnych gier? Uwaga, zamieszczony materiał sprawi, że poczujecie się staro. Różnice są ogromne!

Lego Star Wars The Skywalker Saga w nowej wersji

Lego Star Wars The Skywalker Saga w pewnym sensie zostało już raz wydane. W przeszłości otrzymywaliśmy już gry Lego Star Wars, które oferowały zabawę w danych, filmowych trylogiach. Po co poprawiać coś, co już niedawno wydano? No właśnie, też macie wrażenie, że Lego Star Wars jest młodszą marką? A tymczasem pierwsze „Lego Star Wars The Video Game” ukazało się w marcu 2005 roku!

Czytaj też: Blizzard przybliża graczom mapy Overwatch 2

Od tamtej pory produkcja znacząco się zestarzała, a technologia bardzo rozwinęła. Nowe Lego Star Wars The Skywalker Saga to nie tylko odświeżona grafika i mechaniki. Twórcy wymieniają również:

● Graj jako słynni bohaterowie i złoczyńcy – ponad 300 grywalnych postaci z całej galaktyki.

● Odkryj legendarne miejsca – gracze będą mogli odwiedzić znane lokacje ze swoich ulubionych filmów, odblokowując i bez ograniczeń podróżując między 23 planetami w miarę rozgrywki i podejmowania się ekscytujących zadań.

● Steruj potężnymi pojazdami – ponad 100 pojazdów z całej galaktyki pozwalających brać udział w walkach powietrznych i pokonywać okręty flagowe, takie jak superniszczyciel gwiezdny, na którego pokład można potem wejść.

● Wciągające doświadczenia – łączenie ataków pozwala tworzyć kombinacje, nowe mechaniki i sterowanie blasterami umożliwiają dokładne celowanie, a w ramach umiejętności Jedi możliwa jest zarówno walka mieczem świetlnym, jak i korzystanie z Mocy.

● Ulepszanie umiejętności postaci – eksploracja zapewnia nagrody w postaci klocków kyber, które odblokowują nowe funkcje i ulepszone umiejętności dla klas postaci, czyli Jedi, bohaterów, postaci z ciemnej strony, złoczyńców, zbieraczy, łotrów, łowców nagród oraz droidów astromechanicznych i protokolarnych.

Lego Star Wars 2005 kontra 2022

Jak zatem zmieniła się oprawa graficzna? Przeskok jest ogromny, a patrzenie na oryginalne odsłony sprawia czasem wrażenie oglądania gry zrobionej we flashu.

Czytaj też: Dodatki do Cyberpunk 2077. Nie „dodatek”

Na porównaniu widać, jak ambitnym projektem było Lego Star Wars The Skywalker Saga. Ostatnie odsłony gier Lego wciąż zawierają elementy znane z pierwszego Lego Star Wars The Video Game, podczas gdy nowa odsłona w końcu jest krokiem naprzód. Wracając jeszcze na chwilę do gier we flashu, wiecie, że jedna z gier Lego (dziś doceniania przez fanów i wspominana z sentymentem) rzeczywiście została wykonana w taki sposób?