Reklama
aplikuj.pl

Lenovo IdeaCentre AIO 3i – domowy komputer w obudowie monitora

Akcja partnerska

Komputery typu All-in-One często kojarzą się nam z urządzeniami z nowoczesnych biur. Dzisiaj każdy może mieć taki sprzęt w domu, a Lenovo IdeaCentre AIO 3i udowadnia, że nie musi to kosztować dużo pieniędzy.

Komputery All-In-One są niedoceniane

Komputery All-in-One są często bardzo niedocenianymi urządzeniami. Zazwyczaj widujemy je na filmach lub w urzędach. W pierwszym przypadku wyglądają jak coś nieosiągalnego za sprawą obudowy. Bardzo cienka, a przy tym nowoczesna – sprawia wrażenie robionej na specjalne zamówienie, a tym samym drogiej. Z kolei w urzędach możemy spotkać zazwyczaj starsze urządzenia, które mogą straszyć swoimi rozmiarami. Z jednej strony dużym ich atutem jest oszczędność miejsca, a wszystko wygląda jak pierwsze telewizory LCD, ale podniesienie ich w pojedynkę mogłoby stać się nie lada wyczynem.

Nic bardziej mylnego. Komputery typu All-in-One są znacznie bardziej przystępne, niż nam się wydaje. Nowoczesny sprzęt zamknięty w obudowie smukłego ekranu nie musi nas kosztować majątku. Zobaczmy to na przykładzie Lenovo IdeaCentre AIO 3i.

Lenovo IdeaCentre AIO 3i to przede wszystkim oszczędność miejsca i porządek

Klasyczny komputer stacjonarny to zazwyczaj plątanina kabli i nieporządek. Sam komputer trzeba w końcu gdzieś postawić, a przy klasycznych obudowach zabiera to sporo przestrzeni. Do tego należy doliczyć też monitor i akcesoria typu myszki lub klawiatury.

W przypadku Lenovo IdeaCentre AIO 3i na biurku mamy tylko jedno urządzenie zamknięte w smukłym ekranie o przekątnej 27 cali. Dzięki temu wszystko zajmuje mniej miejsca, a kable podłączamy tylko do jednego urządzenia, co pozytywnie wpływa na estetykę całego zestawu.

A skoro już przy tym jesteśmy. Lenovo IdeaCentre AIO 3i jest zwyczajnie estetycznym sprzętem. Prezentuje się dobrze zarówno w biurze, gabinecie, jak i salonie jako domowe centrum rozrywki. Wiele osób zapewne umieści go w widocznym, reprezentacyjnym miejscu.

Wygląd to nie wszystko, czyli pomówmy o specyfikacji Lenovo IdeaCentre AIO 3i

Ładna obudowa na niewiele się zda w codziennej pracy, jeśli nie skrywa wydajnych procesorów, a w przypadku Lenovo IdeaCentre AIO 3i nie powinno być z tym problemu.

W najmocniejszej konfiguracji komputer oferuje 27-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości FHD. Opcjonalnie możemy też wybrać mniejsze warianty, nawet 20-calowe. Za wydajność odpowiada procesor Intel Core 10. generacji (do modelu Core i7) w parze z maksymalnie 16 GB pamięci RAM. Pliki przechowamy na dysku HDD o pojemności 1 TB, SSD o pojemności 512 GB lub możemy też zainstalować dyski HDD i SSD jednocześnie. Opcjonalnie możemy też skorzystać z dodatkowej karty graficznej AMD Radeon 625.

Nad ekranem wbudowana jest kamera o rozdzielczości 1080p. Do dyspozycji mamy całkiem dużo portów – 2 x USB 2.0, 2x USB 3.0, RJ-45, gniazdo słuchawkowe, czytnik kart pamięci, a także zestaw łączności bezprzewodowej – Bluetooth 5.0 oraz szybkie Wi-Fi 6.

Przy tej konfiguracji możemy swobodnie wpaść w wir pracy biurowej i zdalnej nauki. Sprzęt również bez problemu pozwoli nam na zajęcie się obróbką zdjęć lub na relaks przy ulubionej grze.

Lenovo IdeaCentre AIO 3i nie zrujnuje naszego portfela

Ceny Lenovo IdeaCentre AIO 3i są zróżnicowane. Wariant z podstawowym wyposażeniem kupimy już poniżej 3 000 zł. To niewygórowany wydatek.

Komputery typu All-in-One to bardzo dobry wybór dla osób, które nie szukają bardzo wydajnej maszyny do grania, a raczej do pracy i nauki. Ten sprzęt będzie nie tylko narzędziem pracy, ale również efektownym wyposażeniem wnętrza za sprawą, połączenia funkcjonalności i niebanalnego wyglądu. Zdecydowanie to najwyższa pora na  docenienie tej kategorii komputerów Lenovo.

Materiał powstał we współpracy z firmą Lenovo.