Reklama
aplikuj.pl

Lenovo Legion Halo dostanie ulepszonego Snapdragona 8 Gen 1?

Lenovo Legion Halo dostanie ulepszonego Snapdragona 8 Gen 1?

Lenowo Legion Y90 nie jest jedynym gamingowym smartfonem, nad którym pracuje firma. Powstaje bowiem jeszcze jeden model – Lenovo Legion Halo, który może być pierwszym urządzeniem wyposażonym w ulepszoną wersję najnowszego Snapdragona.

Lenovo Legion Halo może być napędzany przez układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 Plus

Lenovo w ostatnim czasie mocno skupiło się na rozwijaniu smartfonów dla graczy. Podczas gdy data premiery Legion Y90 nadal pozostaje nieznana, do sieci trafiają informacje o innym gamingowym modelu. Pojawiły się też pierwsze rendery i patrząc na nie, w życiu nie powiedzielibyśmy, że to sprzęt dla graczy.

Zresztą, zobaczcie sami.

Lenovo Legion Halo/ Źródło: Evan Blass

Legion Halo prezentuje się na tych grafikach jak typowy, grzeczny średniak. Tymczasem, jeśli wierzyć przeciekom, może być to pierwszy na świecie model wyposażony w układ Snapdragon 8 Gen 1 Plus, czyli usprawnioną wersję najnowszego procesora Qualcommu. Na rynek mają trafić warianty z 8, 12 i 16 GB pamięci RAM i do 256 GB pamięci wbudowanej. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh i obsłuży szybkie ładowanie z mocą 68W.

Jeśli chodzi o wyświetlacz, mówi się, że Lenovo Legion Halo ma być wyposażony 6,7-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości FullHD+, częstotliwości odświeżania 144 Hz i częstotliwości próbkowania dotykowego na poziomie 300 Hz. Przeciek wskazał też, że z przodu znajdzie się kamerka 13 Mpic, zaś z tyłu dostaniemy potrójną konfigurację składającą się z jednostki głównej 50 Mpix, obiektywu szerokokątnego 13 Mpix i dodatkowego pomocniczego sensora 2 Mpix.