Kilka dni temu Xiaomi pokazało konstrukcję, która nazwało pierwszym podwójnym składanym smartfonem. Lenovo zarzuca firmie, że takie określanie smartfona jest oszustwem.

Lenovo mówi, że dwa lata temu na konferencji Techworld zaprezentowało składany ekran. Więc to nie Xiaomi jako pierwsze pokazało coś takiego. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach składany smartfon Lenovo można założyć nawet na nadgarstek i używać go jako opaski. Xiaomi nie może więc tak określać swojego produktu, ponieważ z pewnością nie jest pierwszą firmą prezentującą taką technologię.

Oczywiście obie konstrukcję znacznie się od siebie różnią. Idea jest jednak taka sama, więc to Lenovo było pierwsze. Ciekawe, jak Xiaomi zareaguje na te oskarżenia i czy jakoś odpowie konkurentowi.

Aktualizacja – 28.01.2019

Xiaomi wydało oficjalne oświadczenie dotyczące tej kwestii. Możecie się z nim zapoznać poniżej.

Podwójnie składany smartfon to nowość od Xiaomi. Najważniejszy jego element – elastyczny, składany ekran – został opracowany we współpracy z partnerem. Oprócz ekranu, mechanizm składania telefonu, oprogramowanie MIUI i jego design zostały opracowane niezależnie przez Xiaomi.

Xiaomi jest pierwszą firmą, prezentującą podwójnie składany telefon, który uporał się z technicznymi wyzwaniami związanymi z różnymi pozycjami: złożonej podwójnie, pojedynczo i w formie tabletu. Xiaomi prowadziło intensywne badania i testy, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie, umożliwiające stworzenie telefonu z elastycznym ekranem, odpornym na uszkodzenia.

Każda innowacja jest wynikiem wspólnych, skumulowanych wysiłków w zakresie badań i rozwoju zaczynając od partnerów odpowiedzialnych za łańcuch dostaw, aż po producenta urządzenia. Bez odpowiednio zastosowanej technologii, nie jest możliwe przekształcenie składanego ekranu w składany smartfon. To wymaga wprowadzenia wielu innowacji. Każdy element łańcucha dostaw ma swój unikalny wkład w rozwój tej technologii. Xiaomi uważa, że innowacyjne produkty są możliwe tylko dzięki solidnej współpracy i udziałowi wszystkich stron.

Czytaj też: Samsung wyjaśnia zmiany w Exynosie 9820

Źródło: Gizchina

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej