WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Lexus potwierdza swój pierwszy w pełni elektryczny samochód

Lexus oficjalnie potwierdził nie tylko wysiłki nad swoim pierwszym samochodem z w pełni elektrycznym napędem, ale też zapowiedział, kiedy możemy oczekiwać jego prezentacji.

Wygląda więc na to, że Lexus zaprezentuje swój pierwszy całkowicie elektryczny samochód już 22 listopada na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Kantonie w Chinach. Spodziewamy się, że w przyszłym roku wejdzie na światowy rynek, gdzie będzie konkurował z modelami pokroju MG ZS EV, Kia e-Niro, czy Hyundai Kona .

Firma nie ujawniła jednak jeszcze jakichkolwiek specyfikacji technicznych swojego elektryzującego cacka, ale spodziewamy się, że będzie to wersja modelu UX, ale z wymienionym układem napędowym na ten ekologiczny. Liczymy tym samym na kompaktowego SUVa, który opiera się na podwalinach Toyoty TNGA, czyli platformie, oferującej już teraz wsparcie dla łagodnego napędu hybrydowego i napędu elektrycznego na tylną oś.

Oczekujemy również, że ten BEV Lexusa będzie miał system akumulatorów w samej podłodze samochodu. Biorąc pod uwagę, że UX jest podstawowym modelem Lexusa, prawdopodobne jest, że będzie wyposażony w silnik elektryczny na przedniej osi, aby obniżyć koszty.

ŹRÓDŁO: Auto Express