Reklama
aplikuj.pl

Gwarancja Lexusa UX 300e na akumulator powinna Was uspokoić

Lexus UX 300e, Lexus EV, elektryczny samochód Lexusa, akumulator Lexus, gwarancja na akumulator Lexusa, Lexus gwarancja

Lexus zamierza wprowadzić swój pierwszy całkowicie elektryczny model w Europie, jakim będzie model UX 300e do końca 2020 roku po niedawnej premierze w Chinach.

W Lexusie UX 300e najbardziej zaskakuje kwestia gwarancji, która powinna uspokoić wszystkich tych, którzy obawiają się, że ich elektryczny samochód będzie bezużyteczny za dwa, trzy lata. Stąd właśnie niesamowita, bo aż 10-letnia gwarancja na zestaw akumulatorów w myśl o spadku wydajności poniżej 70%.

Przekładając to na przejechane kilometry, Lexus zdecydował się na wyznaczenie pułapu całego miliona. Jak czytamy:

Dla pokazu zaufania marki do technologii pojazdów całkowicie elektrycznych, Lexus oferuje 10-letnią (lub 1000000 km) gwarancję serwisową na wszystkie wady funkcjonalne głównego akumulatora BEV (Battery Electric Vehicle) pod warunkiem że właściciel przestrzega regularnych kontroli zdrowia przewidzianych w programie obsługi technicznej.

Czytaj też: Ten test pokazuje jak ważne są felgi dla zasięgu elektrycznego samochodu

Ogólna gwarancja na pojazd trwa 3 lata, a na wady stricte układu napędowego – 5 lat lub 100000 km. Warto przypomnieć, że w Lexus UX 300e system 54,3-kWh akumulatorów jest chłodzony powietrzem, co jest tańsze, lżejsze i bezpieczniejsze, a na dodatek nie idzie na wydajnościowy kompromis. Zasięg? Według WLTP ponad 300 km.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News