Wyciekła lista nowych Intel Core. Nie zabrakło też wydajności i AMD

Wyciekła lista nowych Intel Core. Nie zabrakło też wydajności i AMD

Czekacie na procesory Rocket Lake-S? Te trafią do sprzedaży już 30 marca, ale już dziś możemy zobaczyć, jak prezentuje się lista nowych Intel Core na czele z wydajnością.

Lista nowych Intel Core i nie tylko

Wprawdzie co nieco na ten temat pisaliśmy w newsie na temat tego, że wyciekła właśnie wydajność w grach procesora Intel Core i9-11900K, ale przeciek okazał się okazalszy, dlatego mamy dla Was jeszcze więcej informacji na ten temat (via Videocardz).

Zdecydowanie najważniejszym slajdem z prezentacji, na którą nie powinniśmy jeszcze patrzeć, jest ten dotyczący listy procesorów. Będzie ich sporo, bo powyżej widzimy tylko modele z serii i7 oraz i9, oferujące wspólnie 8 rdzeni, 16 wątków i 16 Mb pamięci Intel Smart Cache. Topowy model i9-11900K z iGPU UHD Graphics 750, będzie mógł rozkręcać się do 4,8 GHz na wszystkich rdzeniach i 5,3 GHz na jednym.

Ten model jest zresztą szczególny, bo to jego wykorzystano do porównań wydajności. Wedle slajdów zalicza od 8 do 14% wzrost wydajności względem poprzednika z 10. generacji, czyli i9-10900K, a przy porównaniu z Ryzenem 9 5900X, może pochwalić się od 2 do 8% wyższą wydajnością. Pozwala też na wyciągnięcie wyższej wydajności z dysków.