Reklama
aplikuj.pl

Kiedy skończy się lockdown? Poznaliśmy wstępne plany UE

Z raportu opublikowanego wczoraj przez Unię Europejską wynika, że do poluzowania obostrzeń na terenie wspólnoty powinno dojść w drugim kwartale 2021 roku.

Biorąc pod uwagę oczekiwane wzrosty w zakresie dostaw szczepionek, Komisja Europejska spodziewa się, że wkrótce możliwe będzie otwarcie sektora gastronomicznego. O tego typu planach informowały już władze Danii, które chciałyby umożliwić wznowienie działalności ogródków gastronomicznych od 21 kwietnia.

Czytaj też: Kolejny europejski kraj wychodzi z lockdownu. Pojawił się plan i konkretne daty

Oczywiście tego typu przypuszczenia ze strony władz Unii Europejskiej są bardzo ogólnikowe, ponieważ drugi kwartał obejmuje kwiecień, maj oraz czerwiec. Warto w tej kwestii śledzić kraje, które są na zaawansowanym etapie kampanii szczepień, takie jak Izrael czy Wielka Brytania. Ten pierwszy zniósł niemal wszystkie obostrzenia, podczas gdy drugi jest w trakcie tego procesu.

Lockdown w krajach Unii Europejskiej skończy się w drugim kwartale 2021 roku

Jak do tej pory ok. 12% populacji Unii Europejskiej przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki chroniącej przed COVID-19. Od kwietnia są jednak spodziewane znaczące zwiększenia dostaw preparatów. We wtorek polskie władze poinformowały, że zamierzają wykonywać nawet 10 milionów szczepień miesięcznie i zaszczepić wszystkich chętnych do końca sierpnia.