WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Logitech przejmuje firmę Astro Gaming

Logitech właśnie ogłosił, że zgodził się na przejęcie Astro Gaming. Jest to dosyć ważna sprawa, bowiem Logitech działa od lata na rynku peryferyjnym PC a Astro produkuje jedne z najlepszych słuchawek na rynku.

Połączenie tych dwóch firm może sprawić, że Logitech znacząco poprawi swoją pozycję na rynku. Będzie mógł on rozszerzyć swoje portfolio produktów w szczególności dla gamingu. Firma komentuje:

Astro jest wiodącym graczem w przypadku headsetów typu premium i jest ona preferowaną firmą przez e-sportowców. To idealne uzupełnienie serii Logitech G, która skupia się na rynku dla graczy […].

Firma Astro znana jest w szczególności ze słuchawek A40 i A50, które są najczęściej wybierane przez audiofilów oraz profesjonalnych graczy. Firma niedawno wprowadziła na rynek słuchawki A10, które zostały przeznaczone dla graczy konsolowych i są bardziej dostępne cenowo. Ciekawe, czy teraz nowe produkty będą dalej ukazywały się pod marką Astro czy Logitech wdroży w nie własne nazewnictwo? No i najważniejsze – czy jakość nie ulegnie zmianie?

Źródło: https://www.eteknix.com/