WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

To nie nowe logo Star Treka, a sił Space Force USA

To nie nowe logo Star Treka, a sił Space Force USA

Logo kultowego serialu Star Trek, który to rozbudzał w nas ciekawość kosmosem zna pewnie każdy, więc porównanie go do loga Space Force USA będzie dla Was banalne.

Sam prezydent USA, Donald Trump udostępnił na swoim Twitterze logo szóstego już działu Wojska Stanów Zjednoczonych, czyli U.S. Space Force.

Nie trzeba było długo czekać, aby ktoś porównał logo wojskowego ugrupowania Sił Kosmicznych do loga Star Treka, które ma za sobą ciekawą historię.

Chociaż mogłoby się wydawać, że wspomniany przez Trumpa sztab projektantów i grafików poszedł na łatwiznę, to nic bardziej mylnego. Najwięcej uwagi przyciąga oczywiście trójkąt na środku i otaczająca go elipsa z dodatkiem kuli ziemskiej i zestawu gwiazd. Powiedźcie proszę, czy nie widzicie podobieństwa tutaj?

Space Force USA, logo Space Force, Star Trek, Siły Kosmiczne

Właśnie tak – to zwyczajna ewolucja loga NASA, która doczekała się zapożyczenia nie tylko dla Star Treka, ale też Space Force. Umówmy się jednak, że podobieństwo jest zbyt duże, żeby mówić tutaj o przypadku, co potwierdza nazwanie placówki nowych sił mianem Space Operations Center, czyli w skrócie – SPOC.