WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Łopata EST Shovel łączy w sobie 18 narzędzi

Obecnie możliwości skromnej łopaty niekoniecznie muszą kończyć się kopaniem dziur. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak sprytni projektanci pakowali w nią od groma rzeczy, ale produkt EST Shovel od EST Gear bije chyba wszystkie na głowę, oferując w teorii jedno, a w praktyce aż 18 narzędzi w jednym… i to w formie niewielkiego pakunku. 

Czytaj też: Posiadacie telefon Xiaomi? Jeśli tak to możecie wziąć udział w konkursie fotograficznym

Obecnie EST Shovel jest przedmiotem kampanii Indiegogo, którego można łatwo pominąć, bo wygląda po prostu… jak łopata, a jej rewolucyjny wariant raczej trudno opracować. Jest to jednak zdecydowanie solidne narzędzie przygodowe, bo stworzone ze stali węglowej i aluminiowego uchwytu do zastosowań wojskowych, aby zmniejszyć obciążenie. Posiada ząbkowaną krawędź po jednej stronie ostrza, aby pomóc w przyjmowaniu twardszych materiałów i piankowy uchwyt dla łatwiejszej obsługi.

Ważne jest jednak to, że ta łopata może zapewnić nam:

 1. Toporek
 2. Nóż
 3. Włócznię
 4. Otwieracz do butelek
 5. “Rozrusznik ognia”
 6. Nożyce do drutu
 7. Kielnię
 8. Klucze sześciokątne
 9. Ściągacz gwoździ
 10. Linijkę
 11. Hak
 12. Wodoodporny schowek
 13. Śrubokręt
 14. Gwizdek
 15. Kompas
 16. Przecinak do lin
 17. Kilof

Jest to zdecydowanie imponujący wachlarz funkcjonalności, szczególnie biorąc pod uwagę to, że EST Shovel waży zaledwie 1,1 kilograma. Jego dodatkową zaletą jest też modułowa forma, dzięki której łopata może być rozsuwana, a poszczególne narzędzia używane osobno w razie potrzeby. Cena? Na Indiegogo 59$ za samą łopatę oraz etui do przenoszenia, co powinno trafić do klientów jeszcze w czerwcu.

Czytaj też: Niemiecka autostrada może pochwalić się liniami energetycznymi do napędzania ciężarówek

Źródło: New AtlasIndiegogo