Reklama
aplikuj.pl

Milioner organizuje lot na Księżyc. Szuka 8 chętnych

lot w kosmos

Ośmiu mieszkańców naszej planety będzie mogło skorzystać z opcji pierwszego komercyjnego lotu na Księżyc, który miałby się odbyć w 2023 roku. Za przedsięwzięciem stoi japoński miliarder Yusaku Maezawa.

Maezawa kupił pierwszy bilet w 2018 roku, sukcesywnie zajmując kolejne miejsca. Teraz z kolei szuka śmiałków, którzy mogliby się wybrać z nim na Srebrny Glob. Podróżnicy skorzystają z rakiety Starship zaprojektowanej przez SpaceX i – jeśli misja się powiedzie – będą pierwszymi od 1972 roku ludźmi, którzy odwiedzili Księżyc.

Lot na Księżyc potrwa trzy dni, a cała misja dearMoon ma trwać mniej niż tydzień

Zgłosić może się każdy, kto spełnia dwa kryteria wymienione przez miliardera. Po pierwsze, Maezawa oczekuje, że osoba, która wybierze się z nim na Księżyc, w jakiś sposób przysłuży się społeczeństwu. Po drugie, kandydaci mają być gotowi na wspieranie pozostałych członków załogi.

Każdy zainteresowany kosmiczną eskapadą ma czas na przesłanie swojej kandydatury do 14 marca. Wstępna selekcja ma zostać zakończona tydzień później.

Yusaku Maezawa już wcześniej szukał partnerki życiowej, która poleci z nim w kosmos

Misja dearMoon miałaby potrwać kilka dni, ponieważ Starship potrzebuje trzech dni, aby dotrzeć na Księżyc, a następnie wykonać lot wokół niego. Trzy kolejne doby zajmie powrót na Ziemię. Co ciekawe, Maezawa na początku zeszłego roku szukał partnerki życiowej, która towarzyszyłaby mu w locie na Srebrny Glob. Zgłosiło się ok. 28 tysięcy kandydatek, jednak miliarder szybko wycofał się z pomysłu.