WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Lotniskowiec nowej klasy USS Ford powoli… bardzo powoli powstaje

Przed inżynierami stojącymi za lotniskowcem USS Ford jeszcze długa droga, aby ten wyruszył wreszcie na służbę, ukazując światu nową klasę lotniskowców Marynarki Wojennej USA.

Ta właśnie pochwaliła się swoimi postępami w powolnej konstrukcji lotniskowca USS Gerald R. Ford. Zaprosiła przy okazji reporterów z wojskowych serwisów informacyjnych do podejrzenia okrętu na morzu na mały pokaz nowych systemów, a w tym nawet tych, które nie działają tak dobrze.

Jednym z tych serwisów był Defense News, który zauważył, że ten lotniskowiec nowej klasy posiada szereg funkcji zaprojektowanych w celu sprawniejszego zarządzania pasem startowym. W tym celu Marynarka Wojenna nawet poprosiła wcześniej inżynierów NASCAR o pomysły na ulepszenia.

USS Ford, Lotniskowiec nowej klasy, Gerald R. Ford, lotniskowiec Ford

Jednym z aspektów, który Marynarka Wojenna podkreśliła w związku z USS Gerald R. Ford, jest jego złożoność, która ponoć przewyższyła program Apollo (ten z lądowaniem na Księżycu).

Znaczna część złożoności wynika z nowych technologii, a w tym z elektromagnetycznego systemu wyrzutni statków powietrznych (EMALS), który wystrzeliwuje samoloty w powietrze oraz z zaawansowanego sprzętu zatrzymującego (AAG), który je bezpiecznie przechwytuje.