Reklama
aplikuj.pl

Ludzki mózg inspiruje nowy typ SI

SI, mózg SI, ludzki mózg, ludzki mózg SI, działanie SI, sztuczna inteligencja

Ostatnie eksperymenty na neuronach, doprowadziliby do przeprowadzenia symulacji na bardzo dużą skalę. Okazuje się, że wyniki badań mogą przydać się do stworzenia ultraszybkich algorytmów sztucznej inteligencji.

Naukowcy twierdzą, że warto badać każde ludzkie mózgi bowiem i tak są one w stanie robić to, czego SI nie jest w stanie wykonać. Ten organ oblicza wolniej niż współczesne komputery, to jest on i tak szybszy i wydajniejszy. Zrozumienie dlaczego tak jest pozwoli na opracowanie bardzo wydajnej SI.

Czytaj też: W przeszłości poziom mórz był znacznie wyższy niż obecnie

Przykładem działania ludzkiego mózgu jest asynchronizacja danych wejściowych i możliwość udoskonalenia informacji – ocena samochodów poruszających się po drodze z różnymi prędkościami oraz pieszych idących po chodniku to tylko przykład.

Konwencjonalny algorytm sztucznej inteligencji opiera się na danych synchronicznych, co oznacza, że w przypadku obiektów poruszających się z różnymi prędkościami będzie problem. Naukowcy sądzą, że poprawienie tej kwestii i stworzenie jej na wzór tego, jak działa ludzki mózg, będzie ogromnym krokiem do przodu.

Czytaj też: Planetoida Bennu to historia naszych początków

Źródło: Digitaljournal