WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Luksusowy prefabrykowany dom na drzewie od Blue Forest

Blue Forest jest brytyjską firmą zajmującą się tego typu architekturą domków i na ostatnich targach RHS Chelsea Flower Show ujawniła coś specjalnego – swój prefabrykowany luksusowy dom na drzewie. Dom, który powstał z inspiracji dziecięcym okresem w życiu każdego z nas, choć nie jestem pewien, czy Wy marzyliście o swoim własnym domku w koronie drzew. 

Czytaj też: Całe osiedle wydrukowanych domów ma powstać w 24 godziny

Cały dom został zbudowany z około 500 metrów okładziny z zachodniego czerwonego cedru z certyfikatem PEFC i składa się na pięć oddzielnych sekcji, które zostały skonstruowane w siedzibie firmy, a następnie przetransportowane ciężarówkami i ostrożnie zmontowane. Każda z sekcji waży około 1,5 tony, a ich złożenie wyciągnęło zespołowi siedem dni z życia, które rozciągnęły się do dziewięciu przez prace typowo-wykończeniowe.

Mieszkanie obejmuje spiralne schody, które prowadzą do wejścia do domku na drzewie i dużego odkrytego tarasu. Wnętrze obejmuje hol wejściowy do przechowywania płaszczy i butów, duży salon na otwartym planie, w pełni funkcjonalny aneks kuchenny z lodówką i umywalką oraz przytulny kącik do czytania z dużą ilością miejsca na półki na książki. Zestaw dwuskrzydłowych drzwi otwiera z kolei domek na zewnątrz, umożliwiając naturalnemu światło rozświetlenia każdego kąta. Projekt zawiera nawet wiklinowy kosz i linę, która wisi na krawędzi i może być używana do podnoszenia zabawek, książek, tajnych wiadomości lub przekąsek do domku na drzewie.

Po obecnym pokazie dom na drzewie Blue Forest zostanie zdemontowany i przetransportowany do nowej lokacji na terenie hotelu Chewton Glen, gdzie zostanie wykorzystany jako część hotelowego klubu dla dzieci. Ponadto Blue Forest stara się dalej rozwijać i udoskonalać metody prefabrykacji, mając nadzieję na wydajniejsze dostarczanie domków na drzewie i łatwiejsze ich eksportowanie na całym świecie.

Czytaj też: Przetworzona żywność prowadzi do przejadania się – nie wiadomo dlaczego

Źródło: New Atlas