WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Lumix LX100 II – druga wersja docenianego kompakta od Panasonic

Panasonic zdecydował się na odświeżenie swojego kultowego wręcz modelu Lumix LX100 za pomocą Lumix LX100 II. Czy niewielka zmiana w nazwie będzie równać się z podobnymi zmianami w konstrukcji?

Przed czterema laty kompaktowy aparat Lumix LX100, który z miejsca podbił serca entuzjastów, niemających zamiar bawić się w wymienianie obiektywów. Otrzymał również uznanie profesjonalistów z branży, ale z biegiem lat zaczął odrobinę odstawać. Panasonic nie zdecydował się na wprowadzanie rewolucji w Lumix LX100 II, ale podciągnięcie tego modelu przy kwestiach, które wymagały ulepszenia. Zostawił więc bardzo jasny obiektyw (24-75 f/1,7-2,8) z 21,77 Mpx w spokoju, ale zmienił sensor 4/3, który w formacie 4:3 jest w stanie zapewnić zdjęcia w efektywnej rozdzielczości 17 Mpx.

Panasonic wrzucił na pokład Lumix LX100 II wydajniejszy procesor, który przekłada się głównie na obsługę obrazu wyższej rozdzielczości. W kwestii komfortu odrzucono zmiany w przyciskach, ale ulepszono chwyt aparatu. Ponadto zapewniono mu dotykowy ekran główny oraz możliwość połączenia się za pomocą Bluetooth 4.2. Całość dopina możliwość ładowania przez USB i zmiany w menu, które zauważą posiadacze poprzedniego modelu.

Lumix LX100 II trafi do sprzedaży tej jesieni, a jego cena ma wynosić 949 euro.

Obiektyw Laowa Probe zapowiada rewolucję w zdjęciach makro

Źródło: NewAtlas
Zdjęcia: Panasonic