WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

M500 – nowe dyski SSD od Biostara na złącze M.2

Biostar ujawnił serię nowych nośników SSD na złącze M.2. M500 może nie powalają wydajnością, ale mają coś, czego próżno szukać w wielkiej ilości u konkurencji. Tak mowa o LEDach i nie – te nie służą wyłącznie do wyglądu.

Seria dysków M500 bazuje na kościach 3D TLC NAND, z których system robi użytek dzięki złączu M.2, które w tym przypadku wykorzysta wyłącznie 2 (a nie cztery, jak to normalnie bywa) linie PCIe 3.0. Współpracują one oczywiście z protokołem NVMe 1.2, który to zapewnia przyzwoite, ale niespecjalnie spektakularne osiągi. W przypadku najpojemniejszej wersji (1 TB) mowa o odczycie sekwencyjny na poziomie 1700 MB/s i zapisie 1100 MB/s. Na szczęście Biostar wyposażył wszystkie wersje pojemnościowe w odpowiednią ilość pamięci podręcznej. Poniżej znajdziecie dokładną tabelkę:

M500 wyróżnia się jednak na rynku malutkimi diodami LED. Zostały one umieszczone na wbudowanym, iście gamingowym odpromienniku ciepła i ograniczają się do dwóch ikonek. Jedna z nich informuje o temperaturze dysku na bazie koloru zielonego, żółtego oraz czerwonego, a druga o aktualnym stanie nośnika. Ich premiera właśnie się odbyła, dlatego już wkrótce powinny trafić do sklepów.

Źródło: Guru3d