WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Macrologic Merit – nowy system zarządzania firmami na polskim rynku

Spółka Macrologic zapowiedziała właśnie wypuszczenie na rynek nowego systemu ERP – Merit. Do tej pory tego typu usługi oferowały wielkie, zagraniczne firmy, które jak łatwo się domyślić, wymagały sporych opłat. Macrologic jest zatem pierwszym produktem tego typu, na który stać będzie również średnie przedsiębiorstwa w Polsce.

Czym w ogóle są systemy ERP? W skrócie polegają one na wykorzystywaniu wspólnej bazy danych w firmie, w celu integracji poszczególnych działów oraz ich funkcji. Dzięki temu można pracować na jednym zbiorze danych, co oczywiście przyspiesza działanie oraz komunikację w przedsiębiorstwie.

Macrologic Merit pozwala zarządzać działaniami organizacji (lub jak to nazwano bardziej profesjonalnie – procesami), czyli monitorować je, mierzyć, a także ewentualnie modyfikować. Wszystkie procesy firmy odzwierciedlane są przy pomocy diagramów, które można dowolnie przemodelować oraz dostosować do bieżących działań. Wszystkie zmiany automatycznie zobaczą pracownicy, o ile czynności ich dotyczą.

Nowy system ERP daje również łatwy dostęp do informacji o przebiegu procesów w firmie, dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, która idealnie nada się dla różnych kierowników czy menedżerów. Będą oni mogli na bieżąco podglądać działania podopiecznych i szybko reagować na ewentualne problemy, a także szybciej wprowadzać nowo zatrudnione osoby. Pracownicy zaś uzyskają dostęp do informacji oraz funkcji odnoszących się jedynie do wykonywanych przez nich roli. System pozwoli też lepiej zaplanować im dzień, a gdy wystąpi jakiś problem, to zostaną o tym powiadomieni przez odpowiedni komunikat.

Jak już wspomniałem firma Macrologic oznajmiła też, że zamierza wyjść naprzeciw średnim i większym firmom ze swoim systemem ERP. Oznacza to zapewne, że cena takich usług zostanie dostosowana do naszych polskich warunków. Jaką cenę ostatecznie będzie miał Merit? Tego jeszcze nie wiadomo, ale polecam śledzić stronę tejże spółki, by uzyskać więcej informacji.