Reklama
aplikuj.pl

Makieta ujawnia wygląd składanego Pixel Fold

O składanym Pixel Fold mówi się od lat, ale wydaje się, że urządzenie może ujrzeć światło dzienne w ciągu najbliższych miesięcy. Rendery, które wyciekły do sieci ujawniły nam już jego wygląd, ale teraz możemy przyjrzeć się mu jeszcze bliżej dzięki makiecie, w której posiadanie wszedł pewien youtuber.

Youtuber Dave2D pokazał na materiale atrapę smartfona, rzekomo stworzoną dla producentów obudów. Nie jest to więc w pełni funkcjonalny model, ale ma on dokładnie odzwierciedlać wygląd i wymiary składanego smartfona, co oznacza, że umiejscowienie aparatów, konstrukcja zawiasów czy ramki są takie same, jak w oryginalnym modelu.

Dzięki temy wiemy, że Pixel Fold ma być bardzo cienkim smartfonem mierzącym zaledwie 5,7 mm grubości. Widać również, że składak Google’a będzie miał po złożeniu ściśle przylegający do siebie ekran, czego w takim Galaxy Z Fold 4 nie uświadczymy. To z kolei każe przypuszczać, że gigant z Mountain View wykorzystuje tutaj zawiasy w kształcie kropli wody, czyli takie same, jakie podobno mają znaleźć się na pokładzie nadchodzącego Galaxy Z Fold 5.

Choć również pod względem rozmiaru ekranu po złożeniu Pixel Fold ma górować nad urządzeniem Samsunga, to jednak jego ramki będą znacznie szersze. Nie musi być to minus, ponieważ jak możecie zauważyć, to właśnie na ramce umieszczono aparat do selfie, więc wewnętrzny ekran będzie pozbawiony wszelkich „zakłóceń”.

Wyspa aparatów ma podobny układ jak ta znana nam z serii Pixel 7, co ma sens, bo już wcześniej wspominano, że Google będzie chciał pozostać przy tej konstrukcji na dłużej.