Reklama
aplikuj.pl

Mało nowych gier w Xbox Game Pass oznacza tylko jedno

xbox game pass

Microsoft ujawnił nowe premiery gier w Xbox Game Pass. Lista produkcji jest dość skromna.

Skromny Xbox Game Pass

Jak co miesiąc, czekają na nas nowe premiery w Xbox Game Pass. Microsoft zazwyczaj na początku miesiąca ujawnia wiele gier, które będziemy otrzymywali przez 15 dni, a następnie przedstawia dodatkowe produkcje, które zapełniają ofertę abonamentową. Oczywiście, przy okazji kilka gier opuszcza zestaw oferowanych tytułów. W tym miesiącu jest jednak pewna zmiana.

Xbox Game Pass opuszcza…

Poznaliśmy listę gier, która wkrótce opuszczą abonament Xbox Game Pass. Lista raczej nie odstaje swoją skalą w stosunku do tego, ile gier zwykle kończy okres bycia bezpłatną propozycją. Wszystkie poniższe gry opuszczą Xbox Game Pass już 15 czerwca:

  • Ace Combat 7: Skies Unknown (konsole)
  • Night Call (chmura, konsole, PC)
  • West of Dead (chmura, konsole, PC)
  • Wizard of Legend (chmura, konsole, PC)
  • Observation (chmura, konsole, PC)

Czytaj też: Przed premierą Far Cry 6 zobaczymy grę na PS4, aby nikt nie czuł się oszukany

Jeśli nie zdążycie przejść, którejś z tych gier, to pamiętajcie, że każda z nich jest o dwadzieścia procent tańsza, tak abyście mogli je w miarę tanio kupić i dokończyć. Od siebie polecam Ace Combat 7: Skies Unknown i to nawet osobom, które nigdy nie grały w tego typu produkcję! Sam podszedłem do tytułu na zasadzie – może się spodoba, może nie i bawiłem się doskonale, dzięki przepięknej grafice, ciekawej historii i wypełnionych akcjom misjom. A jeśli jesteście posiadaczami PlayStation i w jakiś niewyjaśniony sposób zbłąkaliście się w ten wpis, to polecam Wam zakup wersji gry na PlayStation 4, a następnie podłączenie PSVR, jeśli takowy posiadacie. Sam czasem do dziś pobieram Ace Combat 7: Skies Unknown tylko po to, aby chwilę polatać w burzowej chmurze odrzutowcem. Wrażenia w wirtualnej rzeczywistości są nie do opisania.

Nowe gry w Xbox Game Pass

Wraz z grami, które opuszczą ofertę Xbox Game Pass, poznaliśmy również tytuły, które do oferty zostaną dodane. Pierwszym tytułem, który otrzymamy już dzisiaj jest The Wild at Heart. Niezależna produkcja opowiada historię dwóch dzieci, które uciekły do fantastycznej krainy wypełnionej magicznymi stworzeniami. Na graczy czekać ma sporo zagadek. Produkcja będzie dostępna poprzez chmurę xCloud.

Drugi tytuł, który wskakuje do Xbox Game Pass to dobrze wszystkim znana produkcja od Ubisoftu. For Honor zagramy od 3 czerwca, a gra dostępna będzie poprzez chmurę oraz na konsole Xbox One oraz Xbox Series X i Xbox Series S. Pamiętajcie, że ta produkcja kojarzona ze swoich sieciowych starć, oferuje również graczom zabawę w kampanii fabularnej. Na cuda się nie nastawiajcie, ale nie można też powiedzieć o tej przygodzie, że stworzono ją na kolanie.

Czytaj też: Aktualizacja Biomutant ma naprawić grę, ale nie naprawi

Trzeci tytuł to Backbone. W tej dwuwymiarowej przygodówce wcielimy się w szopa, który jest… detektywem. Fabuła skupia się na przedstawieniu nadużyć władzy. W Backbone zagramy od 8 czerwca, ale tytuł w ramach Xbox Game Pass dostępny będzie tylko na PC.

Czwarta i ostatnia ujawniona produkcja to Darkest Dungeon. Niezwykle wymagający tytuł to roguelike, który sprawia, że niektóre poziomy stresu podczas ogrywania serii Souls, brzmią zabawnie w porównaniu do tego, jak Darkest Dungeon stawia się graczom. Gramy od 10 czerwca na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X i Xbox Series S. Do tego zagrają posiadacze PC oraz użytkownicy chmury xCloud.

Tylko tyle?

To by było na tyle. Też jesteście zaskoczeni skromną ofertą wprowadzonych gier? Spokojnie, to nie jest jednak oznaka jakichś problemów w Microsofcie. Musicie bowiem pamiętać, że czerwiec 2021 będzie niezwykle gorącym okresem dla zapowiedzi gier wideo, bo w końcu powraca E3! Xbox i Bethesda mają wystąpić 13 czerwca i to zapewne wtedy, poznamy całą stertę gier, które zostaną dodane do usługi Xbox Game Pass. Już tyle plotkuje się o niektórych grach od Xbox Game Studios, że nawet bym się nie zdziwił, jakby Microsoft wszystkich zaskoczył i nagle ogłosił premierę Forzy Horizon 5. To będzie miesiąc!