WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Mamy potwierdzenie, czy Sunset Overdrive jest w rękach Sony

Czy Sunset Overdrive jest w rękach Sony? Jeśli ktokolwiek w to wątpił, to teraz przestanie.

Po tym jak Insomniac Games zostało wykupione przez Sony, wiele osób zastanawiało się, co teraz stanie się z grami studia? Pojawiły się pierwsze głosy, że wszystkie gry są w rękach twórców PlayStation, ale nikt nie powiedział tego tak oficjalnie, jak Shuhei Yoshida.

Czytaj też: Project Resistance krytykowane przez graczy – Capcom odpowiada

W ostatnim wywiadzie dowiedzieliśmy się co nieco właśnie o markach Insomniac. Co na ten temat usłyszeliśmy?

Sony Interactive Entertainment ma prawa do całej pracy Insomniac z przeszłości. Czy jest społeczny nacisk, aby wydać te gry na PlayStation? […] Insomniac to rewelacyjny deweloper, więc mogę tylko powiedzieć, że liczę na kolejne tytuły.

Sunset Overdrive to zatem na pewno marka Sony. Ależ niebiescy zrobią psikusa jeśli zapowiedzą drugą odsłonę serii (lub reboot) na PlayStation 5.

Ciekawi mnie jednak inna sprawa. Insomniac Games tworzy jeszcze dla Oculusa grę Stormland. Jest to ambitna produkcja przeznaczona na wirtualną rzeczywistość, która trafi tylko na urządzenia Oculus Rift. Skoro Sony ma prawa do gier „z przeszłości” to ciekawe, czy zalicza się również do nich Stormland, które dopiero powstaje? PlayStation VR na pewno z chęcią przyjęłoby tak porządny i duży tytuł.

Czytaj też: Xbox Game Pass na wrzesień jeszcze urośnie

Źródło: wccftech.com