WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Mapy Google wkrótce lepiej nas poprowadzą głosem

Google wprowadza powoli aktualizację do swoich map, która zapewni aplikacji dokładniejsze wskazówki nawigacyjne w trybie “dla pieszych”. Wszystko po to, aby pomóc zwłaszcza użytkownikom z zaburzeniami wzroku w odnalezieniu się w terenie. 

Czytaj też: DxOMark rozpoczyna testy audio

Nowe szczegółowe wskazówki głosowe informują użytkowników o tym, kiedy należy skręcić i ostrzega, kiedy ci zbliżają się do dużego skrzyżowania, aby mogli zachować większą ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnie. Jeśli z kolei zejdą z obranej trasy, głos zaalarmuje ich, że próbuje nakierować ich na tę właściwą. Działanie tego dodatku potwierdziła analityczka biznesowa w Google, Wakana Sugiyama, który jest prawnie niewidomy. Według niego nowe głosowe komendy:

[…] nie tylko pomagają osobom niedowidzącym dostać się z punktu A do punktu B, ale mogą również dać nam więcej pewności siebie i bezpieczeństwa, gdy podróżujemy samotnie. Moja podróż znika w tle i mogę bardziej skoncentrować się na tym, co zrobię w miejscu docelowym.

Funkcja wskazówek mówionych jest obecnie dostępna na iOS i Androidzie, ale tylko w języku angielskim na terenie USA i japońskim w Japonii. Z czasem doczekamy się jednak stosownej łatki z myślą o naszym języku.

Czytaj też: Google pokazuje tryb ciemny dla Map

Źródło: Engadget