Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google z możliwością kupienia biletu na komunikację miejską w Polsce

Nowa funkcjonalność w Mapach Google trafi również do Polski. Wkrótce w popularnej aplikacji kupimy bilet na komunikację miejską.

Mapy Google – teraz sprawdzisz nie tylko trasę, ale również kupisz bilet na autobus

Możliwość kupna biletu na komunikację miejską w Mapach Google pojawiła się już w niektórych zagranicznych miastach, np. w Pradze czy Mediolanie, a niedługo trafi również do Polski. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Będzie to możliwe dzięki integracji Map z Google Pay, więc oprócz zaplanowania trasy od razu będziemy mogli zakupić bilet na tramwaj, autobus czy metro, bo funkcja najpierw pojawi się we Wrocławiu, w Warszawie i Łodzi.

Czytaj też: Zimowy Festiwal Zakupów na huawei.pl. Sprawdźcie atrakcyjne promocje!
Czytaj też: Tego nam było trzeba – kolejna promocja na smartfony OPPO!
Czytaj też: Smartfon realme 7i do zgarnięcia w super promocji!

Jak możemy przeczytać na blogu Google:

Jeśli korzystasz z transportu publicznego, będziesz mógł zaplanować podróż i zapłacić za przejazd bezpośrednio w biletomacie w pojeździe komunikacji miejskiej. Gdy zdecydujesz się na dojazd transportem publicznym i zobaczysz wskazówki dojazdu na Mapach, będziesz mógł skorzystać z płatności telefonem za pośrednictwem kart kredytowych lub debetowych, które są już połączone z Twoim kontem Google Pay. Po wykupieniu biletu wystarczy przyłożyć telefon do czytnika lub pokazać bilet cyfrowy, aby szybko okazać zakupiony bilet do kontroli.