Reklama
aplikuj.pl

Mapy Google zaproponują energooszczędne trasy

Mapy Google nie tylko pokażą nam najlepszą drogę do wcześniej obranego celu. Dzięki wielu opcjom mogą także wybrać tę, która będzie najtańsza, najbardziej przyjazna dla środowiska, albo… najbardziej energooszczędna. Tak, taka funkcja również niedługo pojawi się w nawigacji i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim posiadaczom pojazdów elektrycznych.

Energooszczedne trasy w Mapach Google

W kodzie najnowszej wersji Map Google znajdujących się w Google Play znaleziono pliki, z których wynika, że gigant z Mountain View planuje wprowadzenie do swojej nawigacji nowej funkcji skierowanej dla posiadaczy pojazdów elektrycznych. Nie jest to potwierdzone oficjalnie, a informacje opierają się na znalezionym fragmencie kodu, więc radzimy podchodzić do tego z lekkim dystansem.

Po tym, jak w ubiegłym roku Mapy Google zaczęły oferować oprócz najkrótszych, także najbardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska trasy, przyszedł czas na kolejny krok w tę stronę. Nowa funkcja ma podobno pozwolić na określenie typu silnika w aktualnie prowadzonym pojeździe – na gaz, olej napędowy, elektryczny czy hybrydowy. Na tej podstawie Mapy Google dostosują trasę tak, byśmy zużyli jak najmniej paliwa.

Ta opcja z pewnością przypadnie do gustu właścicielom pojazdów elektrycznych, bo o ile tradycyjne stacje paliw możemy spotkać bardzo często, tak stacji ładowania nadal nie jest aż tak dużo. Na razie jednak nie wiemy, kiedy funkcja trafi do nawigacji i czy w ogóle zostanie wdrożona, dlatego lepiej uzbroić się w cierpliwość.