WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Maraton Dramathon nagrodzi biegaczy degustacją whisky single malt

Zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym i choć organizowane biegi są tym same w sobie, to dla amatorów dobrej whisky chyba nie ma nic lepszego od Dramathon, za którego przebiegnięcie organizatorzy gwarantują uczestnikom degustacje single maltów.

Wprawdzie Dramathon odbędzie się dopiero 19 października, ale chętni już mogą się zapisywać. W ramach tego maratonu podzielonego na cztery trasy, uczestnicy przebiegną się po wiejskich terenach północnej Szkocji, mijając po drodze kilka z najznamienitszych destylarni. Ci najwytrwalsi powinni się oczywiście zainteresować najdłuższym, 42 km biegiem (którego można rozbić nawet na cztery osoby), ponieważ w jego ramach będą mogli rzucić okiem na destylarnie Glenfarclas, Ballindalloch, Tamdhu, Knockando, Dalmunach, Aberlour, Balvenie i Glenfiddich.

Jednak widoki to nie wszystko, bo finalna nagroda w postaci degustacji próbek whisky single malt jest zależna właśnie od przebiegniętego dystansu. Trunek każdej z ominiętej destylarni będzie więc czekał na mecie. Stąd też trzy zupełnie różne punkty startowe (dla wariantu 10, 21 i 42 km). Same zapisy zaczynają się od 31 funtów brytyjskich, których zapłacenie gwarantuje uczestnikom Dramathon nie tylko samą szlachetną nagrodę, ale też koszulkę, medal i ewentualne wsparcie ratowników.

Czytaj też: Zgadniecie za ile sprzedano najdroższą butelkę whisky?

Źródło: Popularmechanics