Reklama
aplikuj.pl

Marihuana pomoże słoniom? Taki jest plan warszawskiego zoo

biologia

Przedstawiciele zoo w Warszawie ogłosili, że na jego terenie rozpoczęto podawaniem słoniom medycznej marihuany. Ma to rzekomo wpłynąć pozytywnie na poziom stresu u tych zwierząt.

Medyczna marihuana była już wykorzystywana na całym świecie, m.in. w leczeniu psów i koni, ale wet. Agnieszka Czujkowska stwierdziła, że jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek takich działań wobec słoni.

Trzy słonie afrykańskie przebywające w obrębie ogrodu zoologicznego otrzymają do swoich otworów gębowych ekstrakt z konopii. Będzie on podawany w formie płynu, a eksperci przekonują, iż kannabidiol nie powoduje szkodliwych skutków ubocznych, np. uszkodzeń wątroby czy nerek. Nie wywołuje również efektów, jakie zapewnia mairhuana spożywana ze względu na jej właściwości halucynogenne.

Czytaj też: Co sądzono o marihuanie 250 lat temu?

Czujkowska dodała, iż jedno ze zwierząt – samica o imieniu Fryderyka – już wcześniej dostało niewielkie dawki środka. Teraz dołączyły do niej pozostałe zwierzęta, które mają otrzymywać ilości porównywalne z tymi, które podaje się koniom. Dwukrotna lub trzykrotna aplikacja każdego dnia ma spowodować, że słonie będą mniej zestresowane i lepiej zaaklimatyzują się w nienaturalnym dla nich środowisku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News