Studia deweloperskie nie różnią się bardzo od innych podmiotów zajmujących się tworzeniem czegokolwiek i tak jak CD Projekt Red stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej z każdą kolejną premierą gry AAA, taką samą drogę musiało przejść Insomniac Games, aby wreszcie stworzyć arcydzieło pokroju Marvel Spider-Man.

Tak się składa, że ostatnio studio przeżywało swoje 25-te urodziny, pamiętając zapewne czasy nazwy Xtreme Software i premiery pokroju Spyro, Ratchet & Clank, czy serię Residence przed zaprezentowaniem Sunset Overdrive. Pomimo tego, że były to solidne pozycje na rynku, nie mają żadnego podejścia do kunsztu i nakładu pracy, jakiego wymagał najnowszy Spider-Man.

Szczegóły tego, jak w ogóle studio zdecydowało się na stworzenie tak wielkiej gry ujawnił Ted Price, prezes studia w wywiadzie z Variety, mówiąc, że:

Musieliśmy ‚wyhodować nowe mięśnie’ pod względem tego, w jaki sposób produkujemy gry, aby faktycznie poradzić sobie z dostarczaniem gry o tej wielkości. Musieliśmy się dojść do tego, co ulepszyć, aby wraz z zespołem, który prawdopodobnie nie jest tak duży, jak niektóre zespoły wewnętrzne w większych wydawnictwach stworzyć taką grę. Musieliśmy się ogarnąć. Musieliśmy komunikować się konsekwentnie. Musieliśmy nieustannie próbować rzeczy, które naszym zdaniem nie działały, a następnie naprawiać je, gdy się zepsuły. I to był kolejny moment wzrostu w naszej historii.

Wszystkie te rzeczy muszą być wykonane dobrze na początku każdej produkcji. I myślę, że nauczyliśmy się dużo o tym, jak zrobić to lepiej podczas Spider-man.

Takie doświadczenie jest dla studia oczywiście ważne i z pewnością przełoży się na dalsze projekty. Obecnie Insomniac Games może pracować nad sequelem Spider-mana, lub przywróceniem do świetności swoich starszych IP, ale te plany poznamy dopiero po oficjalnym ogłoszeniu.

Czytaj też: Tworzenie Spider-Mana, czyli jak kałuże mogą wpłynąć na hype

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!