Reklama
aplikuj.pl

Nadchodzące Maserati MC20 na nowych zdjęciach w kamuflażu

MC20 będzie zupełnie nowym supersamochodem w ofercie włoskiego producenta samochodów, czyli Maserati, który zostanie ujawniony w pełni już 9 albo 10 września. Tak z kolei wygląda teraz.

Na temat Maserati MC20 wiemy już sporo, choć gdyby nie pandemia, świętowalibyśmy jego debiut w bieżącym miesiącu. Chociaż wiele czasu do września nie pozostało, model ciągle jeździ w solidnym kamuflażu, który nawet nie opina nadwozia specjalnie mocno, co bezpośrednio utrudnia nam dostrzeżenie konkretnych kształtów.

To coupe z silnikiem umieszczonym centralnie posiada nawet kamuflaż na samych felgach, co jest naprawdę rzadko spotykane w testowanych na drogach publicznych prototypach. Jednak nawet takie ukrycie nie przeszkadza w zauważeniu masywnych wlotów powietrza z tyłu, czy dwóch rurach wydechowych, które w finalnym modelu powinny być większe.

Dodatkowe otwory wentylacyjne zostały zastosowane w przednich błotnikach, aby schłodzić hamulce, ale to nie wszystko. W grę wchodzą też obszerne wloty powietrza przy tylnych błotnikach, czy kanały powietrzne tuż przy masce, co sugeruje zarówno potężną jednostkę za kabiną i dbałość o niski współczynnik oporu powietrza.

Czytaj też: Supersamochód Hyperion XP-1 na wodór ujawniony. Oferuje wiele

MC20 będzie napędzany autorskim silnikiem Maserati o nazwie „Nettuno”, a więc 3,0-litrowej jednostce V6 wyposażonej w parę turbosprężarek. Ta zapewni wydajność rzędu 630 koni mechanicznych i 730 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News