WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Poznaliśmy moc nowego silnika V6 Maserati z podwójnym turbo

Zbliżający się ku premierze nowy silnik Maserati V6 z podwójnym turbodoładowaniem ma zapewniać moc nawet do 542 KM.

Tak przynajmniej twierdzi Automotive News Europe, które ponadto podaje, że ta 3-litrowa V6, która zastąpi V8 od Ferrari w nadchodzącym Maserati MC20 z silnikiem na środku, wystąpi u niego w przynajmniej trzech konfiguracjach.

MC20 nie będzie jednak jedynym miejscem dla tego nowego silnika, bo ten wpadnie również do nadchodzących zamienników dla modelu GranTurismo i GranCabrio. Znajdzie się też pod maską nadchodzącego mniejszego crossovera. Wersja dla samochodów sportowych będzie podobno miała 542 KM, podczas gdy crossover 523 KM.

Podobno nawet standardowa wersja silnika będzie miała pewny poziom elektryfikacji, co kłóci się z raportami, które donosiły o hybrydowym wydaniu MC20. Możliwe jednak, że w standardzie będzie tylko łagodna hybryda, a na wydanie plug-in poczekamy.

Czytaj też: Tesla i czołg. Tego się nie spodziewałem

Ta podwójnie turbodoładowana V6 zachwyci też swoją technologią, a dokładniej mówiąc turbulentnym zapłonem odrzutowym. System ten wykorzysta przestrzeń dla świecy zapłonowej, aby stworzyć komorę do spalania bardzo rzadkiej mieszanki, co ponoć zwiększa wydajność i zmniejsza emisje. MC20 zostanie zaprezentowany we wrześniu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News