WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Maxis i Huawei podpisali porozumienie na rzecz sieci 5G

Podczas targów MWC 2019 Maxi i Huawei podpisali specjalne porozumienie. To zakłada, że obie strony będą współpracowały w celu przyspieszenia wdrożenia technologii 5G w Malezii.

W imieniu Maxis umowę podpisali Gokhan Ogut, desygnowany CEO oraz Morten Bangsgaard, Chief Technology Officer. Huawei reprezentowany był przez Guo Ping – Rotating Chairman Huawei, Jeffery Liu – President of Southern Pacific Region oraz Michael Yuan – CEO Huawei w Malezji.

Gokhan Ogut, desygnowany CEO Maxis, mówi:

Maxis już dawno rozpoczął swoją podróż 5G. Obecnie skupiamy się na testowaniu technologii w terenie, inwestycjach i rozwoju naszej infrastruktury sieciowej, aby być gotowym na przyszłość, w której inteligentne rozwiązania będą częścią codziennego życia. Cieszymy się, że dzięki współpracy w ramach testów 5G z Huawei, który jest światowym liderem w dziedzinie technologii i naszym długoletnim partnerem, możemy być pionierem we wprowadzaniu najnowszych technologii do Malezji. Maxis utrzymuje pozycję lidera w Malezji w dziedzinie szybkości, jakości i wydajności sieci oraz chce dostarczać w przyszłości najlepsze innowacje z obszaru 5G zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw.

Czytaj też: Sunrise wprowadzi pierwszą komercyjną sieć 5G w Szwajcarii

Dodaje do tego Michael Yuan, CEO Huawei w Malezji:

Chcielibyśmy podziękować Maxis za lata zaufania i wsparcia. Rozwój 5G wymaga współpracy wszystkich partnerów, którzy pracują razem, aby wspólnie wprowadzać innowacje. Jesteśmy bardzo szczęśliwi mogąc podpisać porozumienie z Maxis, które pokazuje zaangażowanie obu firm w tworzenie przyszłości 5G w Malezji. Jako wiodący globalny dostawca infrastruktury ICT, Huawei jest zaangażowany w pomoc firmie Maxis w rozszerzaniu jej działalności i znajdowaniu dróg do dalszego rozwoju dzięki naszym kompleksowym, uproszczonym rozwiązaniom 5G dla różnych scenariuszy. Do tej pory podpisaliśmy ponad 30 umów handlowych w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie oraz dostarczyliśmy ponad 40 000 stacji bazowych 5G.

Czytaj też: Huawei prezentuje uproszczone rozwiązanie 5G

Źródło: Materiały prasowe