WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Najwidoczniej nadchodzi wydajniejsza Mazda 3 z turbodoładowaniem

Ponoć moc przychodzi do tych, którzy na nią czekają i wbrew pozorom, nie jest to cytat z jakiejś książki fantasy, a słowa firmy Mazda, która najwidoczniej zapowiedziała wydajniejszy model Mazda 3.

Wygląda więc na to, że pogłoski o wydajniejszej Mazdzie 3 są prawdziwe, co właśnie firma potwierdziła na YouTube i mediach społecznościowych krótkim teaserem. Jedyne co na nim widzimy kluczowego, to datę – 8 lipca 2020 rok, a wyobraźnię łechce nam ryk silnika.

Chociaż to ciągle spekulacje, to w grę po prostu musi wchodzić mocniejsza wersja tego atrakcyjnego samochodu kompaktowego, jakim jest Mazda 3. Według plotek ten model otrzyma turbodoładowany silnik z napędem na wszystkie koła, ale ponoć wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj też: Zapowiedź nowego BMW M3 ukazuje jego szaleństwa na torze

Jeśli chodzi o to, co faktycznie zasili podkręconą pod kątem mocy Mazdę 3, to może to być jednostka z CX-5 o mocy 250 KM i 434 Nm momentu obrotowego. Tak – mowa o 2,5-litrowym Skyactiv-G, który będzie dobrym wyborem dla Mazdy, która przecież musi walczyć z Golfem GTI, Civic Type R i Hyundaiem Veloster.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News