WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mazda pracuje obecnie nad nowym silnikiem R6

W swoim sprawozdaniu finansowym za rok budżetowy 2019 Mazda ogłosiła, że ​​jest obecnie w ciągu opracowywania całkowicie nowego, choć dosyć niestandardowego, bo rzędowego silnika R6, który będzie wykorzystywał rewolucyjną technologię zapłonu iskrowego SkyActiv-X

Czytaj też: Ponownie ktoś puścił wodzę fantazji z BMW M3 E46

Sama konferencja została opisana przez kilka serwisów i przedstawia niektóre z przyszłych planów marki. Prezentacja pokazuje, że oprócz rozszerzenia języka projektowego firmy Kodo, wprowadzenia łagodnych hybrydowych technologii napędu i pojazdów elektrycznych, Mazda pracuje nad nową „Dużą Architekturą”. W grę wchodzi platforma zdolna do pomieszczenia sporego silnika na benzynę z technologią SkyActiv-X i diesla, który nie będzie tradycyjną dwurzędową V6, a jednorzędową jednostką, oznaczaną skrótem „R6”. Dla tej platformy opracowany zostanie również system napędu na cztery koła Mazda iActiv.

Obecnie jedyną Mazdą o podłużnej konfiguracji silnika jest Miata, więc to prawdopodobne, że ta nowa platforma będzie podstawą dla nadchodzącej szóstek generacji sedanów i SUVów CX-9 . Serwis Road and Track skontaktował się z producentem, aby rzucić odrobinę światła, ale przedstawiciel Mazdy niespecjalnie był skory do udzielania szczegółów, bo odpowiedział, że:

Cieszymy się, że możemy przekazać te zespoły napędowe naszym przyszłym pojazdom, kontynuując naszą drogę do doskonałości. Wiemy, że nasi fani będą tęsknili za dodatkowymi szczegółami, jednak konkretne modele, dane dotyczące wydajności i samego wprowadzenia na rynek zostaną ujawnione w odpowiednim czasie.

Czytaj też: Spotkanie McLarena 720S z BMW S1000RR na jednym torze może zaskoczy

Źródło: Road and Track