Reklama

mBank dostępny w Huawei AppGallery. Ale jest tu duży haczyk

Wbrew zapowiedziom o długim czasie oczekiwania, w sklepie AppGallery Huaweia pojawiła się aplikacja mobilna mBanku. Ale prawdę mówiąc nie ma się tu z czego cieszyć. Nie każdy może z niej skorzystać.

mBank nie dla telefonów z HMS

Aplikacja mBanku faktycznie pojawiła się w AppGallery, ale mogą z niej korzystać tylko posiadacze urządzeń z GMS – Google Mobile Services. Czyli mówiąc wprost, posiadające usługi Google’a. Takie jak np. seria P30, Nova czy P Smart.

Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska:

Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy współpracę z mBankiem, dziś z dumą potwierdzamy, że aplikacja mBanku jest już dostępna w Huawei AppGallery. Pracujemy nad jej pełną integracją z HMS, by była dostępna i w pełni funcjonalna także dla użytkowników naszych urządzeń opartych o Huawei Mobile Services, nasz autorski, szybko rosnący świat usług mobilnych

mBank dla nowych smartfonów Huaweia za parę miesięcy

Smartfony z HMS – Huawei Mobile Services, takie jak seria P40, na aplikację mBanku muszą poczekać. Odpowiedni wariant programu, zgodnie z zapowiedziami, pojawi się dopiero w najbliższych miesiącach.

Czytaj też: Automapa za darmo i mBank w Huawei AppGallery. A to nie koniec nowości

Oczywiście aplikację mBanku można zainstalować np. za pomocą takich programów jak More Apps, ale użytkownik robi to na własną odpowiedzialność. Aplikacja będzie działać i jest w pełni funkcjonalna, ale nie jest zgodna z certyfikatami zabezpieczeń, więc teoretycznie jest podatna na ataki.

Mimo wszystko mBank w AppGallery to potwierdzenie tego, że prace nad docelową wersją aplikacji dla HMS trwają. I być może motywacja dla innych banków, aby do mBanku dołączyły.